عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار مجموعه داستان ما یک خانه آبی داریم

انتشار مجموعه داستان ما یک خانه آبی داریم

۲۵

دی

۹۲

انتشار مجموعه داستان ما یک خانه آبی داریم

مجموعه داستان ما یک خانه آبی داریم برگزیده‌ای از بهترین داستان‌های منتشر شده چند سال اخیر در آمریکا و اروپا، با ترجمه مرجان حسنی راد و همکاری نشر شور آفرین منتشر شد.

درباره مجموعه داستان ما یک خانه آبی داریم

ما یک خانه آبی داریم، شامل پنج داستان کوتاه از نویسندگانی چون(آلیس مونرو، جان آپدایک، الیستر مورگان، کیت والبرت و نوئل روآز) است که در نشریاتی چون پاریس‌ریویو و نیویورکر نیز به عنوان داستان‌های برگزیده به چاپ رسیده اند.

گزینش برخی داستان‌های ما یک خانه آبی داریم توسط استیون کینگ (نویسنده آمریکایی) انجام گرفته است.

داستان ها

بُعد: آلیس مونرو، بزرگ‌ترهای خانواده: جان آپدایک، فرزندان: نوئل روآز، گریز: الیستر مورگان ویک کاری کن: کیت والبرت

در بخشی از داستان «بعد» در کتاب «ما یک خانه آبی داریم» به قلم آلیس مونرو می خوانیم:

مردم همه جا برای یافتن راهی در جستجو هستند. روح شان (از جستجوکردن) ریش ریش است. چیزهای زیادی به آنها فشار می‌آورد و به آنها ضربه می‌زند. می‌توانی در چهره‌های شان تمام درد و رنجی را که در وجودشان نقش بسته، ببینی. آنها در عذاب هستند. با عجله از این سو به آن سو می‌روند. مجبور هستند خرید کنند و به خشک شویی بروند و موهایشان را کوتاه کنند و پول در بیاورند یا چک‌های رفاه اجتماعی شان را دریافت کنند. آدم‌های فقیر باید این کار را بکنند و آدم‌های ثروتمند مجبور هستند به دنبال بهترین راه‌ها برای خرج کردن پول شان باشند. این هم یک نوع کار است. آنها مجبور هستند بهترین خانه‌ها را با شیرهای آب طلا برای آب سرد و گرم بسازند. و ماشین‌های آئودی شان و مسواک‌های جادویی شان و همه دستگاه‌های هوشمندشان و بعد آژیرهای دزدگیر برای جلوگیری از قتل عام شدن و هیچ کدام از آنها چه گدا و چه غنی روحشان در آرامش نیست.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>