عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » مجموعه داستان”تعمید تفنگ”

مجموعه داستان”تعمید تفنگ”

۱۹

شهریور

۹۳

مجموعه داستان”تعمید تفنگ”

مجموعه داستانی”تعمید تفنگ” گرد آوری شده توسط اسدالله امرایی، با همکاری انتشارات پیدایش منتشر شد.

 مجموعه داستان”تعمید تفنگ”

مجموعه “تعمید تفنگ” ۸ اثر از ۸ نویسنده مختلف جهان(توبین، امی همپل، برد واتسن، یوویم آکپان، فدریکو فالکو، دوردی نورس، چارلز د.امبروسیو و لوری اوستلوند)، به همراه مصاحبه‌های انجام شده توسط اسدالله امرایی را شامل می‌شود؛ که محور داستان‌های تعمید تفنگ “انسان درگیر” و “روابط انسانی” است؛ انسان و مواد مخدر، انسان و جنگ و … است.

مجموعه داستان تعمید تفنگ

امرایی درباره گردآوری داستان‌های مجموعه تعمید تفنگ گفته:

در گردآوری و انتخاب این داستان‌ها سعی کرده‌ام داستان‌ها به لحاظ موضوعی با هم سنخیت داشته باشند و برای همین هم داستان‌هایی را با مضمون انسان درگیر گردآورده‌ام انسان درگیر در همه عرصه‌ها از عشق و جنگ تا طبیعت.

 برخی از این درگیری‌ها با این که در منطقه خاورمیانه نیست اما به نوعی از جنس نزاع‌هایی است که این منطقه تجربه کرده است با این تفاوت که “داعش” در عراق فاجعه می‌آفریند و “بوکوحرام” در نیجریه.

امرایی در ادامه درباره مصاحبه‌های انجام شده گفته است:

با تمامی نویسندگان این کتاب گفت‌و‌گویی هم انجام داده‌ام که این مصاحبه‌ها نیز ضمیمه آثار این داستان‌نویسان شده است. بعضی از داستان‌های ترجمه شده در این کتاب هم با این توضیح به پیشنهاد خود نویسندگان بوده است. ارتباط‌هایی که به این شکل بین مترجم و نویسنده است باعث می‌شود که کار تکراری کمتر انجام شود و به نوعی با اجازه خود نویسنده اثرش ترجمه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>