عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد و بررسی مجموعه داستان” گرمازدگی”

نقد و بررسی مجموعه داستان” گرمازدگی”

۱۰

اسفند

۹۲

نقد و بررسی مجموعه داستان” گرمازدگی”

مجموعه داستان گرمازدگی نوشته فرشته احمدی روز سه شنبه(۱۳ اسفند ماه) ساعت ۱۶ در فرهنگسرای فردوس نقد و بررسی می‌شود.

جلسه نقد و بررسی مجموعه داستان گرمازدگی با حضور فرشته احمدی، لادن نیک‌نام و محمدرضا گودرزی، برگزار خواهد شد.

مجموعه داستان گرما زدگی

داستان ها

این مجموعه داستانی ۶ داستان، از جمله:«بی‌سر و پا»، «لانه‌ی اسکواتر»،«میرزا بنویس»، «نقطه‌ی کور»، «جدول اصلاحات» و «گرمازدگی» را شامل می‌شود.

هر یک از داستان‌های «گرمازدگی» یک راوی دارند که بیش از آن‌که با جامعه درگیر باشد، با خودش درگیر است و طبق معمول داستان‌ها فرشته احمدی گذشته‌نگرند. برخی از داستان‌های این مجموعه طنزشان پررنگ‌تر است و برخی از داستان‌ها زمینه‌های اجتماعی و خانوادگی دارند و موضوع برخی از آن‌ها گذشته‌ی راوی است و می‌توان گفت که عنصر مشترک همه‌ی آن‌ها خود راوی است که مدام در حال آنالیز زندگی و گذشته‌ی خود است. «گرمازدگی، جدول اصلاحات، میرزا بنویس، نقطه‌ کور، بی‌سر‌وپا و لانه‌ اسکواتر» عناوین داستان‌های این کتاب است.

نقد مجموعه-داستان-گرمازدگی

فرشته احمدی درباره این مجموعه داستان گفته:

«داستان‌ها به نوعی در ادامه کارهای قبلی من است اما تلاش کرده‌ام در این مجموعه حرفه‌ای‌تر، بهتر و پخته‌تر باشد. البته شاید تفاوت این مجموعه با کارهای پیشین من، طنز پررنگی باشد که در داستان‌ها وجود دارد. البته این طنز در کارهای دیگر من هم بوده، اما فکر می‌کنم در این داستان‌ها پررنگ‌تر شده است.»

* آدرس: فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = پانزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>