عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » محبوب ترین کتاب های نشر چشمه

محبوب ترین کتاب های نشر چشمه

۱۴

مرداد

۹۳

محبوب ترین کتاب های نشر چشمه

نشر چشمه لیستی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌هایش را در نیمه دوم مرداد ماه، از دید مخاطبان و خوانندگانش ارائه کرده است.

محبوب ترین‌های نشر چشمه

در بین کتاب‌های به فروش رسیده در نشر چشمه عنوان هفت کتاب از جمله: دختری با گوشواره مروارید، روشن بینی جوانان و جنبش دانشجویی، هیچ وقت، هست یا نیست، پسر عیسا، زیباتر، قرمز جدی، بیش از سایر آثار مورد استقبال مخاطبان بوده در لیست محبوب‌ترین کتاب‌ها قرار گرفته است.

 دختری با گوشواره مروارید:ترسی شوالیه، مترجم: گلی امامی

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

مهم‌ترین اثر ترسی شوالیه که با چاپ ششم دوباره وارد بازار کتاب شده است.

داستان «دختری با گوشواره مروارید» در قرن هفدهم می‌گذرد و روایت گوشه‌ای از زندگی یان ورمیر، نقاش هلندی‌ست از زبان یک دخترک خدمتکار. ورمیر یکی از مشهورترین نقاشان عصر طلایی هلند است که ایده اصلی داستان مربوط به خلق یکی از معروف‌ترین نقاشی‌های اوست، یعنی همین نقاشی دختری با گوشواره مروارید. شوالیه که تخصص‌اش در نوشتن داستان‌های تاریخی‌ست، ماجرا را از جایی شروع می‌کند که سوژه این اثر معروف ـ که به آن مونالیزای شمالی هم می‌گویند ـ به‌عنوان خدمتکار پا به خانه نقاش می‌گذارد.

روشن بینی جوانان و جنبش دانشجویی:هربرت مارکوزه، مترجم: عبدالرسول خلیلی

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

آرا و عقاید بشر تمام‌شدنی نیست. آن‌چه به این گنجینه‌ی تمام‌ناشدنی کمک می‌کند، شناخت آراء عقاید و اندیشه‌ی اندیشمندان است که در تعاطی و برخورد اندیشه‌ها در زمان‌های مختلف، خلاقیت و نوآوری را به بار نشانده و افکار جدید را به منصه‌ی ظهور می‌رساند. استادان توانا به انجام این کار در دانشگاه‌ها، که حوزه‌ی فعالیت‌شان به‌نوعی با شناخت اندیشه‌ها، برخورد آرا و خلاقیت و نوآوری توأم است، به‌واقع آموزش‌دهندگان این نگرش همه‌جانبه و خلاق به‌عنوان رسالت تاریخی و وظیفه‌ی اجتماعی و فکری خود به دانشجویان و سازندگان و اندیشمندان فردای جامعه‌ای خواهند بود که نیاز به تولید فکر و ایده را می‌توان از این طریق تأمین کرد.

آرا و عقاید مارکوزه به‌نوعی از این خلاقیت و نوآوری برخوردار است. او امیدوار بود تا بتواند با دیدگاه و تألیفی که براساس مبانی فرویدیسم یا با مارکسیسم به‌عمل آورد، و نقش مبانی زیبایی‌شناختی خود، ‌جامعه‌ی معاصر را از تک‌ساحتی بودن خارج سازد.

هیچ وقت:لیلا قاسمی

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

بخشی از داستان:

«مامان مُرده بود. یک روز که داشت از کوچه رد می‌شد رفته بود زیر ماشین. صدای ترمز که آمده بود و پشتش دادو‌بی‌داد، دویده بودم دم در. گوشه‌ی مانتوِ کرمش که آن‌قدر ازش بدم می‌آمد از زیر چرخ ماشین پیدا بود و باریکه‌ی خون راه افتاده بود تا بریزد توی جوی کنار پیاده‌رو. جیغ کشیدم و خودم را انداختم رویش. صداش می‌کردم و به چشم‌هاش نگاه می‌کردم که مات جایی را نگاه می‌کرد. می‌زدم توی صورتش و التماس می‌کردم که به من نگاه کند. که نباید من را، تینا را تنها بگذارد. “نه مامان، منو تنها نذار، نه، نه، تو نباید بمیری.”

هست یا نیست:سارا سالار

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

بخشی از داستان:

« دهانم را کج می‌کنم و دوباره ادای خودم را درمی‌آورم، همان جاودانگی‌یی که وقتی توی عشق پیداش نمی‌کنی توی بچه‌دار شدن دنبالش می‌گردی. فکر می‌کنم پسر من ادامه‌ی من نیست، پسر من یک آدم دیگر است، آدمی که فقط نصفی از ژن‌های مرا با خودش دارد، اما پسر من، من نیست، پسر من آدمی است که بیشتر وقت‌ها این حس را بهم می‌دهد که ما دوتا چه‌قدر از هم دوریم.»

پسر عیسا:دنیس جانسون، مترجم: پیمان خاکسار

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

او سال‌های بسیاری از زندگیش را از دست داده است، مدت‌های مدیدی معتاد به الکل و مخدر بود و تاثیر زندگی در شرایط سقوط به گفته‌ی خودش بعدها هرگز رهایش نکرد، داستان‌های مجموعه‌ی به هم پیوسته‌ی روایتی است از زندگی آدم‌هایی که خودشان را در مناطق حاشیه‌یی مناطق دورافتاده‌ی آمریکا رها کرده‌اند، داستان‌ها در حاشیه‌ی شهری کوچک در ایالت آیووا می‌گذرد، روایت‌هایی که به نظر همگی یک راوی دارند، آنها پایبندی‌های انسانی را فراموش کرده‌اند، جرم و جنایت و قتل در لحظه اتفاق می‌افتد و درست مثل مخدری که در دست دارند احساس پشیمانی و تاسف درباره‌ی این جرم در کسری از ثانیه دود می‌شود و هوا می‌رود.

زیباتر:سینا دادخواه

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

رمان «زیباتر» حاصل ۱۸ماه کار مستمر است، در واقع بیش‌از هرچیزی تلاش‌ کرده‌ام در این اثر به فضاهای جدیدی دست پیدا کنم. این‌بار در«زیباتر» با روایت سوم شخص سراغ روایت داستان رفته‌ام و برشی سه‌ساله از زندگی پسری دستمایه اصلی داستان است؛ آشنایی‌ با یک‌ خانواده ماجراهایی را برای او پیش می‌آورد که بخش عمده‌ای از داستان از همین برخورد سرچشمه می‌گیرد.

قرمز جدی:دنیا مقدم راد

بخشی از داستان:

حالا آماده‌ام تا این اتول لاستیک عوض کرده‌ی تازه نفس را دوباره به گردش ببرم انگار. به علامت استحکام و سکون، در حالت ایستاده، یک پا را بالا می‌برم و صد و هشتاد درجه خط صافی را درست می‌کنم که انگار با تنم به آن تکیه کرده باشم. با دامن به آن بزرگی که دو سرش به مچ پاهایم دوخته شده، هلالی مثل دم طاووس درست می‌شود. شبیه تیر چراغ برقی که توی یک کوچه آشتی کنان، اتول را بیخ آن پارک کرده باشند. حالا پارک کرده‌ام. قرا نبود پارک کنم. باید آن‌قدر سرخوشانه می‌چرخیدم تا جفتم بیاید. کارگردان باید دیگر سکته کرده باشد، یا دارد برنامه ریزی می‌کند چگونه خرخره‌ام را بجود.

پرفروش-ترین-کتاب-های نشر چشمه

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>