عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد و بررسی”مرده ریگ”

نقد و بررسی”مرده ریگ”

۹

اردیبهشت

۹۳

نقد و بررسی”مرده ریگ”

رمان ”مرده ریگ” نوشته محمدرضا سالاری که چندی پیش از سوی نشر هیلا منتشر شد، روز سه شنبه (۱۶ اردیبهشت ماه) در فرهنگسرای فردوس نقد و بررسی می‌شود.

این نشست به دنبال نشست های”بلور قلم” و با حضور: محمدرضا سالاری، شهرام اقبال‌زاده، فرحناز علیزاده و فرید قدمی، در ساعت ۱۶ روز یاد شده برگزار می‌شود.

مرده ریگ

مرده ریگ، دارای مضمونی اجتماعی است و داستان زندگی پیر مردی را توصیف می‌‎کند که در یک سفر می‌میرد.

 در این داستان با مرگ کوروش ،روایت داستان بر عهده افرادی قرار می‌گیرد که درگیر با زندگی او هستند. به این ترتیب دو زن و سه مرد از زاویه‌های مختلف و در واقع از دید خود، داستان را توصیف می‌کنند.

نقد رمان مرده-ریگ

بخشی از رمان مرده ریگ

گوشه ­ای برای خودم چای بریزم و نفس بکشم تا بخشی از دریا را که توی هوا نشت کرده به ریه ببرم.خرامان شعری از لورکا بخوانم که دریا خندید در دور دست و بگذارم شاملو عصا زنان و سیگار بدست به سمتم بیاید و بد اخلاقی کند. فروغ دستی به موهایم بکشد و از خانه قدیمی اشان بگوید.از شاملو ته سیگارش را بگیرم و یواشکی کام بگیرم و پرت‌اش کنم روی شن‌های ساحل.بگذارم آرام آرام کلمات از من روان شوند و روی کاغذ بیایند.ب گذارم شعر بگویم .اگر این زن بگذارد….

نشانی: فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>