عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » درخشش”مردگان باغ سبز”در نمایشگاه کتاب مسکو

درخشش”مردگان باغ سبز”در نمایشگاه کتاب مسکو

۲۴

شهریور

۹۳

درخشش”مردگان باغ سبز”در نمایشگاه کتاب مسکو

رمان”مردگان باغ سبز” نوشته محمد رضا بایرامی، به عنوان یکی از ۱۰ کتاب برتر نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو-  که در هفته دوم شهریور ماه برگزار شد- انتخاب شد.

مردگان باغ سبز

بایرامی” رمان مردگان باغ سبز ” که رمانی است سیاسی-تاریخی، که به وقایع حمله نیروهای شاه به فرقه دموکرات آذربایجان توجه داشته است.

این رمان داستان زندگی سه نسل از یک خانواده را روایت می‌کند.

رمان مردگان باغ سبز

رمان داستان خبرنگاری به نام بالاش را تعریف می‌کند که ابتدا در بازار تبریز دوره گرد بوده و در عین حال شعر هم می‌سروده که با شاعر مشهوری آشنا می‌شود و به رادیو راه پیدا می‌کند ودر روزنامه هم به کار خبرنگاری مشغول می‌شود. این رمان وقایع مربوط به آذربایجان در دوره‌ی محمد رضا پهلوی و مبارزه بین قشون شاه و حزب توده را برسر مسئله‌ی آذربایجان و انتخابات دوره پانزدهم مجلس روایت می‌کند. بالاش که حس خبرنگاری و کنجکاوی‌اش برانگیخته، می‌خواهد از آذربایجان به زنجان و از آنجا به قزوین برود تا از اوضاع و احوال و پیشروی قشون با خبر شود . در میان راه اتفاقاتی می‌افتد که مانع رسیدن او به قزوین می‌شود…داستان پانزده سال به جلو می‌رود و به پسرکی می‌پردازد که بی کس و تنهاست و پدرش را در دو سالگی از دست داده است و با فردی به نام میران زندگی می‌کند. پسرک با دوره گردی آشنا می‌شود و جریان زندگی‌اش عوض می‌شود . اما او در نهایت از دست کارها و شکنجه‌های ناپدری خسته شده و به تهران فرار می‌کند….

ایده نوشتن”مردگان باغ سبز” به گفته نویسنده اثر به خاطره‌ای بازمی گردد؛ خاطره‌ای که مادر نویسنده که شاهد اتفاقاتی از این دوران بوده است، تعریف کرده.

همچنین این اثر که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است و این اثر در ایران نیز با استقبال مخاطبان  روبرو  شد.

ترجمه روسی این کتاب توسط بنیاد مطالعات اسلامی مسکو و با مشارکت انتشارات صدرا و نشر وچه مسکو صورت گرفته و امسال برای نخستین نوبت در نمایشگاه کتاب مسکو عرضه شده است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>