عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای نمایش مرگ در می زند

اجرای نمایش مرگ در می زند

۲۵

خرداد

۹۳

اجرای نمایش مرگ در می زند

نمایش مرگ در می‌زند نوشته وودی آلن و کاری از مهدی نعمتی، در روزهای پنج شنبه و جمعه (۲۹ و ۳۰ تیر) در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی، برای حمایت از کودکان سرطانی، به روی صحنه نمایش می‌رود.

مرگ در می‌زند

نمایش مرگ-در-می-زند

بازیگران

بهادر باستاد حق، محمد نصیری

درباره نگاه متفاوت وودی آلن نسبت به مرگ در این نمایشنامه گفته شده:

وودی آلن مرگ را مشابه تصویری از خود انسان قرار می‌دهد. در نمایشنامه «مرگ در می‌زند» انسان و مرگ با یکدیگر رقابت می‌کنند و این را می‌توان به دورانی برای گذار تعبیر کرد تا تعریف جدیدی از آلن برای مرگ عرضه شود.

نمایش در اتاق خواب خانه‌ی دو طبقه نات اکرمن رخ می‌دهد که جایی در کیوگاردنز واقع است. کف اتاق کیپ تا کیپ با قالی فرش شده است. یک تخت‌خواب دو نفره‌ی بزرگ و یک میز توالت بزرگ. اتاق اسباب و اثاثه و پرده مفصل دارد، و روی دیوارها چند تابلوی نقاشی و یک دماسنج زشت آویزان است. به هنگام بالارفتن پرده، موسیقی ملایمی ‌به گوش می‌رسد.

نات اکرمن، تولیدکننده‌ی لباس، پنجاه وهفت ساله، طاس وشکم گنده، روی تخت دراز کشیده و روزنامه‌ی دیلی‌نیوز فردا را دارد تمام می‌کند. لباس حمام به تن و دم پایی به پا دارد، و در پرتو چراغی که روی میز سفید کنار تخت است، مطالعه می‌کند.

زمان نزدیک نیمه شب است.

ناگهان صدایی می‌شنویم، و نات روی تخت به حال نشسته در می‌آید و به پنجره نگاه می‌کند.

نات: این دیگه چی یه؟

شبح تیره‌ی شنل پوشی ناشیانه می‌کوشد از پنجره بالا بیاید…

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = چهل هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>