عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » کنسرت مزدا انصاری

کنسرت مزدا انصاری

۱۵

مهر

۹۳

کنسرت مزدا انصاری

رسیتال پیانوی مزدا انصاری روز پنج شنبه(۲۴ مهر ماه)، ساعت ۲۱، در فرهنگسرای نیاوران به  اجرا در می‌آید.

مزدا انصاری در این برنامه قطعاتی ماندگار از اساتید موسیقی ایرانی، همچون: جواد معروفی، روح الله خالقی، فرامرز پایور و مجید وفادار و همچنین قطعاتی از ساخته‌های خودش را به اجرا در خواهد آورد.

همچنین لازم به ذکر است که این قطعات با دو کوک ربع پرده ایِ موسیقی ایرانی و کوک کروماتیک موسیقی کلاسیک اروپایی، نواخته خواهد شد.

مزدا انصاری قطعات را اینگونه معرفی کرده است:

«قطعات «ژیلا» و «خواب‌های طلایی» به یاد استاد معروفی، قطعه «آتشین لاله» از روح الله خالقی که استاد مسلم بنده بوده و هرچه دارم از اندوخته‌های هنری نزد ایشان بوده، «رنگِ دشتی» از استاد پایور و «گلنار» از مجید وفادار از جمله قطعات انتخابی نوستالژیک برای این رسیتال هستند که برخی از آن‌ها با تنظیمی جدید از بنده و برخی دیگر بی‌هیچ تغییر و دخل و تصرفی نواخته خواهند شد و قطعاتی را که از میان ساخته‌هایم برای این اجرا انتخاب کرده‌ام، «رِنگِ افشاری»، «مقدمه شور» و «فانتزی کرشمه» نام دارند که از آثار جدید بنده می‌باشند. «رقص اشک» نیز که از قطعات مورد اقبال میان مخاطبان بوده و حتی برخی از دوستان هنرمندم بار‌ها این قطعه را در خارج از کشور نواخته‌اند به اجرا در خواهد آمد. نگاه بنده در این اجرا بیشتر سمت و سویی ایرانی دارد و می‌توان آن را اجرایی با قابلیت‌های پژوهشی نیز دانست. قطعات را با دو کوک ربع پرده ایِ موسیقی ایرانی و کوک کروماتیک موسیقی کلاسیک اروپایی می‌نوازم و مخاطبان می‌توانند با دو کوک پیانو با اجرای قطعه‌هایی از موسیقی ایرانی آشنا شوند.»

رسیتال پیانو مزدا انصاری

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>