عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » برنده جایزه من بوکر ۲۰۱۴

برنده جایزه من بوکر ۲۰۱۴

۲۳

مهر

۹۳

برنده جایزه من بوکر ۲۰۱۴

شامگاه سه شنبه(۱۴ اکتبر ۲۰۱۴ ) برنده جایزه ادبی من بوکر ۲۰۱۴   معرفی شد.

 ریچارد فلاناگان استرالیایی، برای کتاب”جاده باریک در عمق شمال” (The Narrow Road to the Deep North)، برنده این دوره جایزه من بوکر شد.

جاده باریک در عمق شمال، داستان هولناک یک جراح استرالیایی است که در جنگ جهانی دوم در اردوگاه‌های کار اجباری ژاپنی‌ها اسیر است و مجبور می‌شود در خط آهن بین تایلند و برمه کار کند.

یکی از داوران جایزه ادبی من بوکر ۲۰۱۴ این اثر را  رمانی باشکوه درباره عشق و جنگ” دانسته و نثر فلاناگان و توانایی‌اش را در پل زدن بین شرق و غرب، گذشته و حال، با داستانی درباره گناه و قهرمانی، ستوده است.

“جاده باریک در عمق شمال” که عنوان خود را از یک هایکو ژاپنی قرن هفدهمی از شاعری به نام باشو گرفته، ششمین رمان فلاناگان است. این کتاب با الهام از یک ماجرای دردناک خانوادگی نوشته شده است. پدر فلاناگان در جنگ جهانی دوم به اسارت ژاپنی‌ها درآمد و مجبور شد مثل یک برده کار کند.

جایزه من بوکر 2014

فلاناگان ۵۳ ساله که در تاسمانی به دنیا آمده، پس از تامس کنیلی و پیتر کری سومین استرالیایی است که جایزه ۸۰ هزار دلاری “من بوکر” را از آن خود می‌کند.

فلاناگان در مطلبی که سال گذشته در سیدنی مورنینگ هرالد منتشر شد توضیح داد که داستان خود را در پنج نسخه متفاوت نوشته و در نهایت یک کدام از آن‌ها او را راضی کرده است. فلاناگان ۱۲ سال روی رمان “جاده باریک در عمق شمال” کار کرده است. او برای تحقیق به تایلند سفر کرد و در کنار راه‌آهن که به “راه‌آهن مرگ” هم معروف است قدم زد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>