عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » “مهاجران” در فرهنگسرای ارسباران

“مهاجران” در فرهنگسرای ارسباران

۳

خرداد

۹۳

“مهاجران” در فرهنگسرای ارسباران

اجرای نمایش مهاجران به نویسندگی اسلاومیر مروژک و  کارگردانی مهرداد خامنه‌ای از روز یک شنبه (۴ خرداد ماه) ساعت ۱۹:۳۰ در  فرهنگسرای ارسباران – سالن استاد ذوالفقاری آغاز می‌شود.

نمایش مهاجران

بازیگران

ناهید مسلمی، شیدا خلیق

متن اصلی نمایشنامه، «مهاجران»، اثر اسلاومیر مروژک نمایشنامه نویس لهستانی است که در سال ۱۹۷۵ میلادی به رشته تحریر درآمده است. این نمایش، پژوهشی است در دو فرم متفاوت محرومیت، درباره‌ی دو مهاجر از کشورهای اروپای شرقی با دو گذشته‌ی کاملاَ متفاوت که در یک زیرزمین تاریک در یکی از شهرهای اروپای غربی بالاجبار با یکدیگر زندگی می‌کنند. یکی از این دو، روشنفکری آرمانگرا و پناهنده‌ی سیاسی است و دیگری کارگری ساده است که کشورش را برای یافتن شغل و اندوختن پول ترک کرده است. مروژک در این اثر با استفاده از طنز سیاه، تند و منحصر به فرد خود، جامعه و سرنوشت مردم را تحلیل کرده و ما را به سوی دیدن لایه‌های زیرین رفتار بشر و روح انسانی هدایت می‌کند. موفقیت نمایش مهاجران به عنوان اثری برجسته در تئاتر مدرن، بواسطه‌ی اجراهای متعدد و مکرر در سراسر دنیا ثابت شده است.

نمایش مهاجران

عوامل تهیه

تهیه کننده : تئاتر اگزیت (نروژ)

دستیار کارگردان: شیرین میرزانژاد

طراح صحنه و لباس: هوشمند هنرکار

طراح پوستر و بروشور: یوریک کریم مسیحی

عکاس: کارین کریم مسیحی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− چهار = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>