عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای موسیقی نمایش”در روزهای آخر اسفند”

اجرای موسیقی نمایش”در روزهای آخر اسفند”

۳

اسفند

۹۲

اجرای موسیقی نمایش”در روزهای آخر اسفند”

اجرای موسیقی-نمایش”در روزهای آخر اسفند”، به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان از روز دوشنبه(۵ اسفند ماه) ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت آغاز می‌شود.

در روزهای آخر اسفند

نمایش “در روزهای آخر اسفند” نگاهی به نمایشنامه “ایکواس” اثر پیتر شفر، نمایشنامه نویس بزرگ انگلیسی دارد و داستان یک پزشک روانکاو و متخصص جرم شناسی را روایت می‌کند که منتظر یک بیمار مجرم است….

اشکان خطیبی به عنوان مجری طرح این موسیقی-نمایش گفته:

در روزهای آخر اسفند” یک music performance ، نوعی تئاتر موزیکال یا موسیقی-نمایش است، ولی اگر در موسیقی-نمایش اولویت با جنبه‌های تئاتریکالیستی اثر است در music performance، این موسیقی و ترانه‌ها هستند که سمت و سوی اجرا را مشخص می‌کنند و گفت و گو، کلام و درام نمایشی واسطه عقد اتصال ترانه‌ها به یکدیگرند و نه برعکس. تأکید بر موسیقی حتی می‌تواند جنبه‌های نمایشی را تحت تاثیر قرار دهد.

موسیقی نمایش در-روزهای-آخر-اسفند

وی در ادامه افزود:

در music performance مضمون کلی موسیقی حائز اهمیت است،در اجرای ما این مضمون با نگاهی به موسیقی پاپ ـ راک شکل گرفته و نه تنها پاپ ـ راک ایرانی، بلکه پاپ ـ راک در دوره¬های اوج خود با خوانندگانی چون اندی ویلیامز، نوئل هریسون، جان لنون و لئونارد کوئن و نیز گروهایی چون آبا و مودی بلوز، که هر یک در سال‌های جنبش و اعتراض علیه نابرابری‌ها از جنگ ویتنام گرفته تا تورم و بیکاری، حضوری چشمگیر در عرصه هنر موسیقی داشتند و با ترانه‌های خاطره انگیزی که ساختند و نواختند و خواندند خاطره جمعی نسل‌هایی را از آن خود ساختند.

بسیاری از این ترانه‌ها اکنون به ترانه‌هایی نوستالژیک برای همه دوران‌ها تبدیل شده اند؛ ترانه¬هایی چون ” تصور کن ” از جان لنون و ” مرد مالیخولیایی ” از مودی بلوز و ترانه افشاگرانه”پول. پول. پول” از گروه آبا. انتخاب ترانه‌ها دقیقا برای ایجاد همین حس و حال نوستالژیک نسبت به دوره  خاصی از موسیقی پاپ ـ راک است؛ با این حال در این اجرا از تلاش‌های نخستین گروه‌های پاپ ـ راک و حضور خوانندگانی چون فرهاد مهراد و فریدون فروغی هم یادی می‌شود.

* موسیقی-نمایش محمد رحمانیان با حضور رضا یزدانی،اشکان خطیبی،غزل شاکری،بهروز صفاریان (سرپرست ارکستر) اجرا خواهد شد.

گروه موسیقی

علی بیرنگ،آرش سعیدی،فرشاد حسامی،امین طاهری، امیر دانایی، بهنود فدوی، صابر جعفری

هم خوانان: رایسا آوانسیان، ملانی آوانسیان، صحرا بیرنگ

ویدئوآرت: رومیک تارودیانس، آرلن مختاریان

عکس، دیوارکوب، اعلان : احسان نقابت

* پایان اجرا: ۱۱ اسفند ماه

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 1 = نُه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>