عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » “مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش”آتیلا پسیانی

“مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش”آتیلا پسیانی

۱۱

تیر

۹۳

“مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش”آتیلا پسیانی

فیلم تئاتر “مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش” نوشته آتیلا پسیانی و به کارگردانی رضا حداد، روز پنج شنبه(۱۲ تیر ماه) از ساعت ۱۷ تا ۱۹، با حضور عوامل آن در مرکز  موسیقی بتهوون رونمایی می‌شود.

“مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش”آتیلا پسیانی

بازیگران

سیامک انصاری، بروز ارجمند، پانته‌آ پناهی‌ها، شبنم فرشادجو، ستاره پسیانی،خسرو پسیانی، محسن رستگار، لیلی رشیدی و روناک یونسی

این نمایشنامه نیز همچون سایر نوشته‌های آتیلا پسیانی اثری است تجربی که تماشاگر نباید از آن انتظار نتیجه گرایی داشته باشد، آتیلا پسیانی در این اثر به دنبال خلاقیت‌های حرکتی و تصویری بوده تا قصه گویی.

مکاشفه در باب ...آتیلا-پسیانی

“مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش” اثری است پست مدرن. در این نمایش دلایل ناپدید شدن چند جوان بعد از شرکت در یک میهمانی بررسی می‌شود. اسم و مشخصات آنها روی ویدئو پروجکشن نقش می‌بندد و بعد با فلش بکی به قبل، رد پای این افراد در جایی که بودند، بررسی می‌شود.

شاید اگر آتیلا پسیانی فقط برای پیشبرد داستان از همین داستانک استفاده می‌کرد چیزی از این تئاتر دیدنی نبود و تنها ۲۰ دقیقه می‌توانست برای مخاطبانش کشش داشته باشد اما از این نمایش یک جور جنگ و سرگرمی هم درآمده به طوری که یکدفعه سیامک انصاری را به‌عنوان مجری می‌بینیم که با تماشاچیان حرف می‌زند و بذله گویی می‌کند و فضای تلخ اما دلچسب نمایش را مفرح می‌کند. سیامک انصاری که کمدینی جدی است در این تئاتر نیز مثل همیشه از بداهه‌گویی‌ به وفور استفاده می‌کند. یکی از کنایه‌هایی که انصاری در میان دیالوگ‌هایش به نویسنده کار می‌زند خیلی جالب است وقتی که روبروی تماشاچی می‌گوید: «من با تئاتر تجربی ارتباط برقرار نمی‌کنم، وقتی حرفی را می‌توان به ساده‌ترین شکل ممکن زد نمی‌دانم چرا باید اینقدرآن را سخت تحویل مخاطب بدهیم و صداقت به خرج ندهیم»

 مکاشفه در باب ...آتیلا-پسیانی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = سیزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>