عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “مگره و زن بلندبالا” منتشر شد!

“مگره و زن بلندبالا” منتشر شد!

۱۴

تیر

۹۳

“مگره و زن بلندبالا” منتشر شد!

رمان کارآگاهی “مگره و زن بلندبالا” نوشته ژرژ سیمنون، با ترجمه عباس آکاهی و همکاری موسسه انتشاراتی جهان کتاب منتشر شد.

مگزه و زن بلندبالا

این رمان دارای ۹ فصل است و داستان ملاقات سربازرس مگره با زنی بلندبالا به نام ارنستین را روایت می‌کند.

ارنستین که از آشنایان مگره است در این ملاقات تصمیم دارد از همسرش آلفرد(دزد با سابقه گاوصندوق) و احتمال وقوع قتلی صحبت کند.

در داستان «مگره و زن بلند‌بالا» آلفرد پس از ورود به خانه بزرگی که مطب یک دندانپزشک هم هست، در حال باز کردن یک گاوصندوق، جسد خون‌آلود زنی را می‌بیند. آلفرد از ترس متهم شدن به قتل، متواری و پنهان می‌‌شود. همسرش که از ماجرا باخبر شده، به دیدار سربازرس مگره می‌رود. بازرسان آگاهی با استفاده از فهرست خریداران گاوصندوق‌های مارک پلانشار، خانه‌ای را که آلفرد وارد آن شده بود،‌ پیدا می‌کنند اما نه جسدی پیدا می‌کنند و نه نشانی از وقوع قتل.

سربازرس با ورود به خانه مورد نظر وارد زندگی گیوم سِر دندان‌پزشک ۵۰ ساله و مادر پیر و مقتدرش می‌‌شود و به بررسی ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها می‌پردازد. رفته رفته چهره فرد سومی هم در این خانه آشکار می‌شود؛ ماریا همسر هلندی گیوم…

رمان مگره-و-زن-بلندبالا

بخشی از رمان “مگره و زن بلندبالا”

در گوشه‌ای یک صندلی بچه، با مدلی قدیمی، با گلوله‌های رنگی کوچکی در دو طرف میز جلوی آن و نیز یک اسب چوبی بی‌یال و دُم، دیده می‌‌شد. در ساعت صرف ناهار، کار را متوقف نکردند. نوبت به نوبت ماموران برای صرف لقمه‌ای از خانه خارج شدند و موئر به ساندویچی که عکاس برایش آورده بود، اکتفا کرد. طرف‌های ساعت دو، از تلفن دفتر کار دندانپزشک به مگره اطلاع دادند که پاکت نسبتا ضخیمی با هواپیما از هلند رسیده است. او دستور داد آن را باز کنند. پاکت حاوی نامه‌های ماریا به زبان هلندی بود.

- یک مترجم پیدا کنید که دست به کار بشه.

- این جا؟

آره. و تا خودم نرسیدم اداره رو ترک نکنه….

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>