عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » داستان ریزه های”میکرو فیکشن”

داستان ریزه های”میکرو فیکشن”

۱۰

تیر

۹۳

داستان ریزه های”میکرو فیکشن”

مجموعه داستان‌های “میکرو فیکشن” با گردآوری جرومی اشترن، با ترجمه اسدالله امرایی و با همکاری نشر قطره منتشر شد.

“میکرو فیکشن” جرومی اشترن

مجموعه میکروفیکشن، شامل داستان‌هایی است که از سوی دانشگاه فلوریدای آمریکا، برای آن فراخوان داده شد و داستان‌های آن از نظر حجمی بسیار کم و تعداد کلمات آنها کمتر از ۲۵۰ عدد است.

امرایی درباره ترجمه عنوان کتاب و قالب داستان‌های آن گفت:

تلفظ صحیح این عبارت، «مایکرو فیکشن» است اما ترجیح دادم در این‌باره عنوان این کتاب هم مانند رویه معمول که استفاده از لغات فرانسوی است، بهره ببرم. یعنی همان رویکردی که تلفظ انگلیسی اسم وسیله‌ای مانند مایکروسکوپ را به زبان فرانسوی و میکروسکوپ می‌گوید. وضعیت مایکرو فیکشن و میکرو فیکشن هم همین‌طور است.

مجموعه داستان میکروفیکشن

درباره مجموعه داستان میرو فیکشن می‌خوانیم:

میکرو فیکشن که در قطع جیبی و با عنوان کتاب ریزه منتشر شده، حاص چنین فراخوانی توسط جمعی از نویسندگان شناخته شده معاصر امریکا نوشته شده، نویسندگانی حرفه‌ای که برخی از آنه جزو مدرسان داستان نویسی نیز محسوب می‌شوند. در کنار هر داستان نیز معرفی بسیار کوتاه نیز نقل شده که صرف نظر از معرفی نویسنده در مجموع نشان دهنده اقبال و توجه نویسندگان به اینگونه داستانهاست.

گذشته از همه آنچه گفته شد کتاب ریزه نشر قطره که به راحتی در جیب خواننده جای می‌گیرد! می‌تواند همدم خوبی برای فرصت‌های کوتاهی باشد که علاقمندان ادبیات داستانی در بین مشغله‌های فراوان روزانه پیدا می‌کنند. تجربه‌هایی لذت بخش که نشان می‌دهد در همین دقایقی که معمولا هرز می‌روند نیز می‌توان خواننده داستان بود و با تجربه‌های ناب دیگران شریک شد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = هفت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>