عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “نبودن” اثر بابک بیات منتشر شد!

“نبودن” اثر بابک بیات منتشر شد!

۲۶

اسفند

۹۲

“نبودن” اثر بابک بیات منتشر شد!

مجموعه داستانی”نبودن” نوشته بابک بیات از سوی انتشارات چرخ منتشر شد.

مجموعه داستانی”نبودن”

“نبودن” اولین مجموعه داستانی بابک بیات است و دارای ۶ داستان است که بین سال‌های ۸۶ تا ۸۸ نوشته شده اند:«داستان خودهای من این غم‌گساران»، «شرح آویزانی یک تابلو»، «شب‌دو»، « کشیده‌ متصل»، «دختری در یک موقعیت» و «بیناب»

فقدان روابط انسانی و خلایی که در رابطه‌ها وجود دارد، در این داستان‌ها تبدیل به مضمون اصلی شده‌اند و در عین‌حال آدم‌های داستان‌های «نبودن» گوشه‌ چشمی هم به فضای مجازی دارند، در واقع سوتفاهم‌های فضای مجازی و خلایی که روابط مجازی در زندگی ما ایجاد می‌کنند در سه داستان این مجموعه نمود بیشتری دارند.

مجموعه داستان نبودن

باران تند شده، با باد. سر کوچه پیاده می‌شوی. و می‌ایستی کنار تاکسی. سرِ تبریزی‌های توی حیاط خانه‌ی پدری‌ات دارند سر به خاکستری آسمان می‌سایند. پشت پیچ آخر کوچه بی‌تابی می‌کنند. گویی تو را به خود می‌خوانند تا بروی کنار آن یکی که از دوتای دیگر کوتاه‌تر و جوان‌تر است، تکیه بدهی و سیگار دود کنی و با هیچ‌کس کلمه‌ای حرف نزنی و یادت بیاید که پدرت این سه درخت را روز تولد سه‌تا بچه‌اش در آن باغچه‌ی بزرگ کاشته. راستی پدرت حالا کجای خانه نشسته؟ اگر خیالت راست از آب درآمده باشد چه؟ آیا با کسی حرف می‌زند؟ آیا گریه می‌کند و برای اولین و آخرین‌بار بی‌قراری‌اش را کسی به چشم می‌بیند؟

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>