عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نشست هفتگی شهر کتاب “جمهوری جهانی ادبیات”

نشست هفتگی شهر کتاب “جمهوری جهانی ادبیات”

۳۱

خرداد

۹۳

نشست هفتگی شهر کتاب “جمهوری جهانی ادبیات”

نشست هفتگی مرکز فرهنگی شهر کتاب، روز سه شنبه(۳ تیر ماه)،ساعت ۱۶:۳۰، برگزار و در این نشست کتاب “جمهوری جهانی ادبیات” نوشته پاسکال کازانووا با ترجمه شاپور اعتماد، بررسی می‌شود.

در برنامه این هفته شهر کتاب، ضیاء موحد، شاپور اعتماد و حسین شیخ‌رضایی، حضور خواهند داشت.

نشست هفتگی شهر کتاب

نشست هفتگی شهر-کتاب

آیا سخن گفتن از ادبیات جهانی امری مشروع است؟ اگر چنین باشد، چگونه می‌توانیم چنین مجموعه‌ی عظیمی از آثار را هضم و آن را درک کنیم؟ آیا باید از ادبیات سخن گفت یا از ادبیات‌ها؟ برای تحلیل پدیده‌ی ادبی در چنین مقیاس بزرگی چه ابزارهای نظری‌ای موجود است؟ آیا مطالعه‌ی تطبیقی ادبیات می‌تواند به ما کمک کند تا در مورد این امور بر اساس مفاهیم جدیدی بیندیشیم؟ اصولا مفهوم ادبیات فراملی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه می‌توان بُعد فراملی ادبیات را که از دست رفته است، مجددا کشف کرد؟

پاسخ به این پرسش‌ها را می‌توان در کتاب پاسکال کازانووا یافت!

* شرکت در نشست هفتگی شهر کتاب برای علاقه مندان آزاد است و دوستداران برای حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم، مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>