عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نشست هفتگی شهر کتاب:نقد مجموعه هزارتوی بورخس

نشست هفتگی شهر کتاب:نقد مجموعه هزارتوی بورخس

۱۴

بهمن

۹۲

نشست هفتگی شهر کتاب:نقد مجموعه هزارتوی بورخس

به دنبال نشست‌های هفتگی مرکز فرهنگی شهر کتاب، سه شنبه این هفته (۱۵ بهمن ماه) ساعت ۱۶:۳۰ مجموعه هزارتوی لوییس بورخس نقد و بررسی می‌شود.

درباره نشست شهر کتاب

در نشست این هفته مرکز فرهنگی شهر کتاب امیرعلی نجومیان، بلقیس سلیمانی و مانی صالحی‌علامه، حضور خواهند داشت.

نشست هفتگی شهر-کتاب

مجموعه‌ی هزار توی بورخس شامل داستان‌ها و نوشته‌هایی است که خواننده را وارد هزار تویی معنایی و تصویری می‌کند. بورخس شاعر و نویسنده‌ی آرژانتینی از منادیان رئالیسم جادویی و استاد تلفیق مضامینی چون رویا‌ها، ادیان، افسانه‌ها و اساطیر، حیوان‌ها، کتاب‌ها و کتابخانه‌ها و… بود. شهرت او به‌ سبب اثر تخیلی و تناقض‌آمیزش «افسانه‌ها» است. به‌تازگی از مجموعه‌ی هزار توی بورخس، کتاب‌هایی با عنوان‌های «در ستایش تاریکی»، «سه روایت از یهودا» به قلم مانی صالحی‌علامه به فارسی ترجمه و به همت انتشارات کتاب پارسه منتشر شده است.

لازم به یادآوری است که شرکت در نشست هفتگی شهر کتاب برای عموم علاقه مندان آزاد است و دوستداران این برنامه می‌توانند در روز و ساعت یاد شده به آدرس تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>