عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نشست هفتگی شهر کتاب: بررسی”خطابه” ارسطو

نشست هفتگی شهر کتاب: بررسی”خطابه” ارسطو

۲۶

بهمن

۹۲

نشست هفتگی شهر کتاب: بررسی”خطابه” ارسطو

پیرو نشست‌های هفتگی مرکز فرهنگی شهر کتاب، روز سه شنبه (۲۹ بهمن ماه) ساعت ۱۶:۳۰ ، کتاب “خطابه” ارسطو توسط صاحب نظران نقد و بررسی خواهد شد.

خطابه

خطابه‌ ارسطو شامل سه کتاب است که جزو نوشته‌های باطنی ارسطو به شمار می‌رود که روی سخن آن‌ها تنها با دانشجویان است، و بی‌گمان تفسیر درس‌هایی است که ارسطو در این باب داده است.

خطابه‌ ارسطو می‌خواهد وسایل فنی حاصل از همه‌ی انواع خطابی را به دست دهد، وسایلی که مناسب خواست‌های روانی و اخلاقی و فکری همه‌ی شنوندگان است. ارسطو هنر نیک سخن گفتن را بیان می‌کند و فن خطابه را به سه نوع اساسی تقسیم می‌کند: قضایی، اقناعی و برهانی.

ارسطو در کتاب سوم، راه را به روی «فن شعر» می‌گشاید و از عرضه‌ی گفتار، صدا و حرکات خطیب سخن می‌گوید.

نشست شهر کتاب

نشست هفتگی شهر-کتاب

* در نشست این هفته شهر کتاب اسماعیل سعادت، حسین معصومی‌همدانی، محمدجواد فریدزاده، محمود فتوحی و نسرین فقیه‌ملک‌مرزبان، حضور خواهند داشت.

لازم به یادآوری است که حضور در نشست هفتگی شهر کتاب برای عموم آزاد است و علاقه مندان می‌توانند در زمان یاد شده به آدرس تهران،خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>