عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی خط حریر

نمایشگاه نقاشی خط حریر

۲۹

مهر

۹۳

نمایشگاه نقاشی خط حریر

اللهیار خوشبختی ، مجموعه‌ای از آثار خود را تحت عنوان نقاشی خط حریر را، در گالری نگاه به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه از ۱ آبان ماه تا ۱۳ آبان ماه میزبان بازدید کنندگان خواهد بود.

نقاشی خط حریر 1

به گفته اللهیار خوشبختی ، حدود یکسال است که روی کارهایی که برای این نمایشگاه آماده کرده وقت گذاشته است . در اول کار فرم‌هایی را در قالب سیاه‌مشق و اتود نوشته و نهایتا از میان این ترکیبات، فرم‌هایی که امروز در تابلوهایش دیده می‌شوند، استخراج شده است. اساتید خوشنویسی و گرافیک نمونه‌هایی از این خط را دیده‌اند و خوشبختی نظرات اصلاحی آن‌ها روی کارهایش اعمال کرده و به پیشنهاد استاد محمدعلی سبزه‌کار، عنوان «حریر» را برای این خط انتخاب نموده است.

نقاشی خط حریر

از ویژگی‌های این خط حریر آن است که برای استفاده در آثار تزیینی و گرافیک مناسب است. این سبک فرم‌های سیال و متغیری دارد و به فراخور فضایش دچار تغییر اندازه و شکل می‌شود. خوانایی متوسطی دارد و برای متون طولانی مناسب نیست.

نقاشی خط حریر

درنمایشگاه نقاشی خط حریر ، ۱۶ اثر که عمدتا دارای مضامین قرآنی و مذهبی است ارائه شده است .

آدرس گالری نگاه :

تهران، لواسان، ابتدای بلوار اصلی، خیابان شکوفه، خیابان نگار

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>