عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد و بررسی کتاب” داستان مکاشفه” در فرهنگسرای اخلاق

نقد و بررسی کتاب” داستان مکاشفه” در فرهنگسرای اخلاق

۲۶

بهمن

۹۲

نقد و بررسی کتاب” داستان مکاشفه” در فرهنگسرای اخلاق

کتاب”داستان مکاشفه” نوشته فرحناز علیزاده(داستان نویس و منتقد ادبی)، روز پنج شنبه(اول اسفند ماه) ساعت ۱۵ تا ۱۷ در فرهنگسرای اخلاق نقد و بررسی می‌شود.

داستان مکاشفه

“داستان مکاشفه” شامل تحلیل و بررسی ۵۰ داستانک(داستان مینی مال) از جمله آثار نویسندگان ایرانی و خارجی می‌شود.

در این کتاب داستانک‌های ایرانی و غیرایرانی پس از طرح شدن با مشخصات یک داستان مینی‌مال تطبیق داده شده و ویژگی‌هایی که آنها را از این شکل و شیوه داستانی دور می‌کند، شرح داده می‌شود.

علیزاده در رابطه با جمع آوری مجموعه مینی مال‌ها گفته:

پیش‌تر مقاله‌ای با موضوع بررسی شاخصه‌های داستان‌های مینیمال نوشته بودم که با واکنش‌های مثبتی روبه‌رو شد. در نتیجه تحقیق و پژوهش، همچنین تحلیل‌هایی که در رادیو فرهنگ درباره همین موضوع داشتیم، این اثر شکل گرفت. در این کتاب علاوه بر نویسندگان خارجی، از آثار نویسندگان داخلی چون نخستین اثر کوتاه بلقیس سلیمانی، چند اثر از کامران محمدی، اردلان عطارپور، علیرضا قدرتی و هیرا رها استفاده شده است.

همچنین وی در این رابطه گفته:

 در طول سال‌های گذشته آثار زیادی با عنوان داستانک به دست من می‌رسید که همه آنها اگر چه در ظاهر ویژگی‌های داستان مینی‌مال را داشت، اما وقتی از منظر حرفه‌ای و فنی به آن نگاه می‌کردیم، چنین داستان‌هایی نبودند، این موضوع در ادامه من را به این واداشت که به گزیده‌ای از این آثار از منظر دقیق و شیوه‌های مختلف نقد ادبی نگاه کنم.

 در نشست روز پنج شنبه، اسدالله امرایی و حسن محمودی، حضور خواهند داشت و به سخنرانی خواهند پرداخت.

* آدرس: میدان شهدا ( مترو شهدا) ابتدای خیابان ۱۷ شهریور، خیابان شهید کاظمی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = یازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>