عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایشنامه خوانی” آقای اشمیت کیه ؟”

نمایشنامه خوانی” آقای اشمیت کیه ؟”

۵

شهریور

۹۳

نمایشنامه خوانی” آقای اشمیت کیه ؟”

نمایشنامه خوانی “آقای اشمیت کیه؟” نوشته سباستین تیری به کارگردانی مهدی سلیمانی منصور، روز جمعه(۷ شهریور ماه) ساعت ۱۹ در فرهنگسرای ابن سینا اجرا می‌شود.

 نمایشنامه خوانی” آقای اشمیت کیه ؟”

بازیگران

رضا تفکری, آزاده اکبری, لادن سلطان پناه, مهدی سلیمانی منصور, یاسر عرب احمدی, امیر سلیمانی منصور

نمایشنامه”آقای اشمیت کیه؟” از جمله آثاری است که نویسنده در آن به مسئله هویت انسان‌ها پرداخته است و سوژه بودن را مد نظر دارد.

“آقای اشمیت کیه؟” داستان خانم و آقای”قوچی” را روایت می‌کند و داستان از این قرار است که روزی آن‌ها وارد آپارتمان اشان می‌شوند اما متوجه تغییر بسیار در خانه می‌شوند و گویی این تغییرات منتهی به تغییر هویت شخصی آن‌ها می‌شود.

نمایش آقای اشمیت کیه؟ یکی از مسائل مهم در باب فقدان هویت را مورد توجه قرار داده است. مسئله “سوژه” بودن انسان مقوله‌ای به شمار می‌آید که در طول تاریخ مطالعات اجتماعی و فلسفی مورد توجه قرار گرفته است. آنچنان که تاریخچه مطالعات فرهنگی و اجتماعی نشان می‌دهد، سوژه بودن از دوره کانت و دکارت مطرح بوده و تا دنیای امروز همچنان امتداد داشته است. با این توجه که تعریف آن در زمان‌های مختلف با تغییراتی مواجه شده است.

نمایشنامه-خوانی"آقای اشمیت کیه؟"

خلاصه داستان

آقای اشمیت کیه؟ آقا و خانم قوچی مشغول غذا خوردن هستند که ناگهان زنگ تلفن به صدا در می‌آید و پشت خط کسی سراغ آقای اشمیت را می‌گیرد.اما این زن و شوهر اشتراک تلفنی ندارند و خط تلفن آنها قطع است. پس ظاهرا همه جیز ثابت می‌کند که آنها آقا و خانم اشمیت هستند.آقا و خانم قوچی مبهوت و وحشتزده به دنبال اثبات هویت گمشده خود هستند.حقیقت کجاست؟ به راستی آقای اشمیت کیست؟

 * لازم به ذکر است نمایشنامه خوانی”آقای اشمیت کیه؟” به صورت رایگان اجرا خواهد شد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>