عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه آیدین آغداشلو

نمایشگاه آیدین آغداشلو

۲۰

آبان

۹۳

نمایشگاه آیدین آغداشلو

نمایشگاه نقاشی آیدین آغداشلو از روز جمعه(۲۳ آبان ماه) در گالری اثر بازگشایی می‌شود.

این نمایشگاه اولین نمایشگاه آیدین آغداشلو پس از ۴۰ سال است که در آن ۱۱ اثر نقاشی و یک مجسمه به نمایش در هواهد آمد.

بیشترین سهم این نمایشگاه به معروف ترین مجموعه آغداشلو با نام «خاطرات انهدام» اختصاص دارد و از میان ١١ نقاشى ١٠ اثر از همین مجموعه است. روایت هاى نقاش از این خاطرات، تنوع تصویرى و ساحت هاى معنایى وسیعى دارد و از «زمستان» گرفته تا مینیاتورهاى مچاله، چهره هاى دفرمه، عشاق دست نیافتنى حتى نقاشى از مادر را در برمى گیرد. علاوه بر این، اثر معما از مجموعه «سال هاى آتش و برف» نیز روى دیوار خواهد بود.

نمایشگاه نقاشی آیدین آغداشلو

هشت اثر این نمایشگاه در دو سال اخیر خلق شده‌اند و براى نخستین بار به تماشا درمى آیند. قدیمى ترین تابلوى حاضر، اثر «عشاق» است که در سال ۵٩ آفریده شده است، تابلوى دیگر نقاشى «تک چهره مادر نقاش» است که آغداشلو در سال ۶٠ با تکنیک گواش و مداد رنگى روى مقوا از مادرش به ثبت رسانده است.

 نمایشگاه آیدین آغداشلو تا ۲۱ آذر دایر خواهد بود علاقه مندان می‌توانند در طول هفته تا پنج شنبه ساعت ۱۱ تا ۲۰ و جمعه‌ها ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران،خیابان ایرانشهر، خیابان برفروشان، رو به روى خانه هنرمندان، پلاک ١۶، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = سی شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>