عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه آینه کاری”اِ این که منم!”

نمایشگاه آینه کاری”اِ این که منم!”

۶

بهمن

۹۲

نمایشگاه آینه کاری”اِ این که منم!”

نمایشگاه آینه کاری مهدی نبوی از روز جمعه (۴ بهمن ماه) در گالری آن بازگشایی شد.

درباره نمایشگاه آینه کاری

نمایشگاه آینه کاری “اِ این که منم!” سومین نمایشگاه انفرادی مهدی نبوی است که در آن ۲۰ اثر با موضوع صلح به نمایش در آمده است؛ این آثار آینه کاری‌هایی بر روی چوب هستند که به شیوه آینه کاری سنتی ایران روی ایده‌های نو انجام گرفته است.

درباره موضوع نمایشگاه گفته‌های نبوی را می‌خوانیم:

موضوع کارها صلح است. عنوان نمایشگاه هم به دلیل مواجهه‌ی مخاطب با خود هنگام دیدن کارها انتخاب شده است. به عنوان مثال یکی از کارها تانک است که مخاطب وقتی به آن نگاه می‌کند، اول خودش را در آینه‌های این ابزار جنگی می‌بیند. در واقع انسان، فارغ از ایرانی بودن یا نبودن، با دیدن خودش متوجه خشونت‌طلبی وجودش می‌شود، همان خصلتی که باعث بروز جنگ می‌شود.

نمایشگاه-آیینه-کاری مهدی نبوی

نبوی ادامه داد:‌

مثلا یکی از کارها دو سرباز روبروی هم هستند که با افتادن عکس هر یک در آینه‌های کار روبرو، انگار تشخیص آن‌ها غیرممکن می‌شود و هر یک به دیگری تبدیل می‌شود.

همچنین وی درباره‌ی تکنیک کارش گفت:

آینه‌ها روی چوب ام‌دی‌اف نصب شده‌اند. دوست داشتم از همان گل‌های به کار رفته در آینه‌کاری سنتی ایران که در اماکن مذهبی به کار رفته در کارها استفاده کنم و فقط موضوع تغییر کرده است. معتقدم هر هنرمندی از هر کشور و ملیتی که هست، باید کارش بوی همان ملیت و کشور را بدهد.

گالری آن تا ۱۶ بهمن ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه آینه کاری مهدی نبوی است و علاقمندان می‌توانند در روزهای یاد شده (جز شنبه ها) در ساعات ۱۱ تا ۲۰ (جمعه‌ها ۱۶ تا ۲۰) به آدرس تهران، ونک، خیابان سئول، شماره ۴۰، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>