عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه”اتو منقوش”

نمایشگاه”اتو منقوش”

۱۴

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه”اتو منقوش”

 نمایشگاه حجم‌های طاهره خوش نشین، با عنوان”اتو منقوش” از روز جمعه (۱۲ اردیبهشت ماه)  در گالری مژده بازگشایی شده است.

نمایشگاه حجم”اتو منقوش”

در نمایشگاه نقاشی اتو منقوش(دومین نمایشگاه انفرادی خوش نشین) پنج اثر حجمی به شکل اتومبیل‌های قدیمی نقاشی شده با  گل و مرغ، تذهیب و مینیاتور دوره عباسی و چند اثر نقاشی دیگر چون: مینیاتور، تذهیب و گل و مرغ به نمایش در آمده است.

نمایشگاه اتو-منقوش

خوش نشین به این ماشین‌های قدیمی اروپایی رنگ و لعاب و سبک و سیاقی ایرانی بخشیده است. مخاطبان در این نمایشگاه شاهد ترکیبى جالب از آرایه هاى سنتى و پاب آرت هستند.

خوش نشین در مورد آثاری که در این نمایشگاه ارائه داده است گفت:

حدود چهار سال است که ایده برگزاری این نمایشگاه را در ذهن دارم اما اجرای این آثار در حدود دو سال زمان برده است. من همیشه بر روی کشیدن نقاشی سنتی ایران متمرکز بودم اما کم کم علاقمند شدم که کار نویی انجام دهم. قصد داشتم نقاشی سنتی ایران را مانند تمامی هنر‌ها، وسایل و برنامه‌ها دوباره به جریان بیندازم و آن را بار دیگر معرفی کنم. احساس می‌کردم بسیاری از افراد جامعه با نقاشی سنتی ایران، نگار‌گری، تذهیب و نقاشی‌های گل و مرغ تا اندازه کمی آشنا هستند و در مورد آن‌ها حرفی برای گفتن ندارند اما همین افراد را می‌دیدم که در مورد انواع و اقسام دیگر هنر‌ها به خصوص هنر اروپایی بسیار می‌دانند. به همین دلیل تصمیم گرفتم هنر قدیمی ایران را با اتومبیل‌های قدیمی اروپایی که دیگر در خیابان‌ها دیده نمی‌شود ترکیب کنم و مخاطبان را تا اندازه‌ای با هنر قدیمی ایران آشنا سازم.

نمایشگاه اتو-منقوش

نمایشگاه اتومنقوش تا ۱۸ اردیبهشت ماه در گالری مژده برپا است و علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک ۲۷، واحد یک، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>