عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه خوشنویسی”زیر چرخ کبود”

نمایشگاه خوشنویسی”زیر چرخ کبود”

۶

اسفند

۹۲

نمایشگاه خوشنویسی”زیر چرخ کبود”

نمایشگاه خوشنویسی احمد آریامنش تحت عنوان”زیر چرخ کبود”، روز جمعه(۲ اسفند ماه) در گالری ساربان بازگشایی شد.

نمایشگاه خوشنویسی

در نمایشگاه خوشنویسی زیر چرخ کبود، که دوازدهمین نمایشگاه انفرادی آریامنش محسوب می‌شود، ۱۵ اثر در اندازه ۱۲۰ در ۱۲۰ به نمایش در آمده است.

احمد آریامنش در مورد آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه خوشنویسی‌اش گفته:

گاهی عمیق‌ترین معناها از دل ساده‌ترین حالات و لحظه‌های آدمی بیدار می‌شود؛ در واقع برای زندگی زیبا، زندگی کردن را می‌آموزد. این گونه بود که بر آن شدم تا در انتقال تجربه درونی خود به واپسین گفتگوی خویش رجوع کنم، چرا که تجربه‌ای باطنی در من خبر از دنیایی می‌داد که با پای خردورزی و منطق نمی‌توان بسیار ساده به آن راه پیدا کرد؛ با خلق این لحظه‌ها بود که توانستم به وجود رازهایی که در آفرینش است اعتراف کنم. جست و جوی ناتمامم، مرا به چشم اندازی کشاند تا با مقوله‌های تصویری به حقیقت «کارما» که در بطن زندگی آدمی وجود دارد برسم.

حقیقتی که می‌خواهد برتر از فلسفه به زندگی آدمی جهت دهد و در پی چرخش دوار حقیقت «کارما» ما به اشتراک حقایق، زشتی‌ها و زیبایی‌های دنیای خویش می‌نشینیم و می‌بینیم در آفرینش نتیجه اعمال هر انسانی به او بازمی‌گردد و تمام مقوله‌های زیبایی، زشتی، خوبی و بدی بازخورد رفتار خود ماست و این مهم را به وضوح می‌توان در چرخه زندگی شاهد بود.

نمایشگاه-خوشنویسی زیر چرخ کبود

آریامنش در ادامه افزود:

طرح اندازی این ایده بیانگر دنیایی مدور در یک نماد منفرد است که با سخن و زبان تفاوت دارد؛ آنچه در این نمایشگاه شاهد آن هستیم، نیم نگاهی است به واقعیت‌های زندگی که زیر چرخ کبود آفرینش پنهان مانده است.

گالری ساربان تا ۱۹ اسفند ماه(جز سه شنبه ها) پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه خوشنویسی زیر چرخ کبود است و علاقه مندان می‌توانند در طول برگزاری نمایشگاه در ساعات ۱۶ تا ۲۰ به آدرس تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>