عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه خوشنویسی و سفالگری

نمایشگاه خوشنویسی و سفالگری

۱۸

آبان

۹۳

نمایشگاه  خوشنویسی و سفالگری

نمایشگاه خوشنویسی  و سفالگری  و نقاشیخط مجتبی هوبخت و خسرو شیرچی،فرناز منطقی، از روز جمعه در گالری سبحان بازگشایی شد است.

در این نمایشگاه ۲۸ اثر از خوشنویسی و نقاشیخط‌های مجتبی هوبخت و خسرو شیرچی  را شاهد هستیم  که ۱۳ اثر از   این نمایشگاه متعلق به مجتبی هو بخت است  و او درباره این نمایشگاه گفته:

در این نمایشگاه سه اثر نقاشی‌خط مربوط به امام حسین (ع) ارائه شده‌اند که یکی از آن‌ها مربوط به یکی از اشعار محتشم کاشانی در وصف امام حسین (ع) و دیگری نام امام حسین (ع) است که با ورق طلا کار شده است. یکی دیگر از آن آثار نیز قطعه شعری درباره‌ی امام حسین (ع) است که به‌صورت نقاشی‌خط پست مدرن کار شده است.

او همچنین اظهار کرد: در میان آثار ارائه‌شده به این نمایشگاه، یک اثر سیاه‌مشق از شعر حافظ و یک «بسم‌الله الرحمن الرحیم» کهنه‌کاری‌شده هم قرار دارند. به‌طور کلی تم کارهایی که من در این نمایشگاه ارائه کرده‌ام مذهبی است.

نمایشگاه خوشنویسی و سفالگری در گالری سبحان

همزمان با نمایشگاه خوش‌نویسی و نقاشی خط، یک نمایشگاه سفال نیز در گالری سبحان برپا است.

فرناز منطقی، هنرمند سفالگری که آثار خود را در این گالری به‌نمایش گذاشته است، درباره‌ی آثارش توضیح داد: من ۵۶ سفال خوش‌نویسی‌شده در این نمایشگاه ارائه کرده‌ام که روی آن‌ها را با لعاب سنتی به رنگ آب فیروزه‌ای سنتی درآورده‌ام.

او همچنین گفت: من این آثار را با استفاده از چرخ و دست ساخته‌ام و سپس از استاد خوش‌نویسم خواستم که روی آن‌ها خوش‌نویسی کند، بعد جملات خوش‌نویسی‌شده را با قلموس ریز به‌صورت برجسته درآورده‌ام.

گالری سبحان تا ۲۲ آبان‌ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه خوشویسی و سفالگری است و علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۱۷ تا به نشانی تهران، بزرگراه صدر، کامرانیه جنوبی‌، خیابان منظریه‌، کوچه پیشتاز، بن‌بست بعثت پلاک ۴، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>