عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه زیورآلات”نوسان”

نمایشگاه زیورآلات”نوسان”

۴

اسفند

۹۲

نمایشگاه زیورآلات”نوسان”

نمایشگاه زیورآلات بنفشه همتی فر تحت عنوان”نوسان”از روز جمعه(۲ اسفند ماه) در گالری والی بازگشایی شد.

نمایشگاه زیورآلات

در نمایشگاه زیورآلات”نوسان” ۱۵ اثر(گردن آویز و انگشتر) به نمایش در آمده است که هر اثر تلفیقی از عناصر فیگوراتیو و نان فیگوراتیو (انتزاعی) است..

همتی‌فر با اشاره با متریالی که برای ساخت این زیورآلات از آن‌ها بهره گرفته است گفت:

تمام این آثار را با نقره ساخته‌ام و در این آثار تکه‌های کوچکی از جواهر نیز استفاده کرده‌ام و این جواهرات جنبه تزیینی به کار نمی‌بخشند بلکه جزی از کل اثر هستند.

نمایشگاه-زیورآلات نوسان

در مقدمه‌ای نوشته شده برای نمایشگاه زیورآلات”نوسان” آمده است:

“آثار اخیر بنفشه همتی بیانگرانه و پیچیده اند.نقش و چهره به همنشینی رسیده‌اند و جنبه‌های تزیینی با تنوع بافت و شکل ، جواهراتی امروزین را نشان می‌دهند.همتی با قرار دادن شکل‌های انتزاعی در کنار چهره‌هایی که انگار خود نگاره‌های هنرمندند و بخشیدن جنبه‌هایی که از پیچیدگی‌های مجسمه‌های معاصر بهره می‌گیرند به آنها ،جواهرات خویش را ازفضای متعارف فراتر برده است. نقوش دوره اسلامی که در آثار قبلی او بر گرفته از ویژگی‌های معمارانه بود در آثار جدید، منعطف‌تر و گاه در حال تغییر شکل دیده می‌شوند. در عین حال آنها به مانند شکل‌هایی پوشاننده بر روی چهره‌ها حضور دارند یا آن‌ها را کامل می‌کنند.

آثار همتی مانند جواهرات سالوادور دالی و الکساندر کالدر خصلت‌های مجسمه وار دارند.در عین حال ویژگی‌های ساخت این آثار داد و ستدی میان خطوط حساس وسطوح و حجم‌ها را نشان می‌دهند که گاه در حال تغییر شکل و نوسانند. همنشین شدن نقوش و پیکره و چهره رویکردی است که در هنرمندان موسوم به هنر نو(Art Nouveau) دیده می‌شد اما در آثارهمتی جنبه‌های سمبولیستی با خصلت‌های معاصر همراه می‌شود و استفاده‌های تازه‌ای را از نقوش میتوان دید که برای ابعاد یک جواهر دیدنی و تفکر بر انگیز است.”

نمایشگاه-زیورآلات نوسان

گالری والی تا روز ۱۳ اسفند ماه پذیرای بازدیدکنندگان از نمایشگاه زیورآلات همتی فر است و علاقه مندان می‌توانند دردر روزهای یاد شده، به آدرس تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، شماره ۷۲، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

۲ دیدگاه

  1. زیباست

  2. با سلام به دوست دیرآشنا و خواهر گرامیم خانم بنفشه همتی:

    آثار گرانقدر شما را در سایت خبری هنر ایران دیدم . بسیار قابل تحسین و جذاب هستند. از شما این انتظار وجود دارد، با توجه به آثاری که ارائه نموده اید مقالات و آثار تألیفی مرتبط با نوآوری در کارتان نیز ارائه دهید.

    « ز گهواره تا گور، … »

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × = 56

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>