عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه سفال و نقاشیخط”مشق عشق با خاک و خط”

نمایشگاه سفال و نقاشیخط”مشق عشق با خاک و خط”

۲

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه سفال و نقاشیخط”مشق عشق با خاک و خط”

نمایشگاه سفال‌های ترکیبی و نقاشیخط محمد حسن مهدی پور و مجید حسین زاده(هنرمندان تبریزی)، با عنوان”مشق عشق با خاک وخط” از اول اردیبهشت ماه در گالری‌های لرزاده و فرشچیان موسسه فرهنگی صبا، بازگشایی شد.

نمایشگاه سفال و نقاشیخط

در نمایشگاه سفال و نقاشیخط”مشق عشق با خاک و خط”، مجموعه‌ای از کارهای ابداعی و ترکیبی محمدحسن مهدی پور-تلفیقی از هنرهای سفال سازی، خوشنویس، نقاشی، حجم)(در گالری لرزاده) و نیز ۲۰ اثر از نقاشیخط‌های مجید حسین زاده، با تکنیک اکرلیک روی بوم(در گالری فرشچیان) به نمایش در آمده است.

مهدی پور درباره آثار ارائ شده در نمایشگاه “مشق عشق با خاک و خط” گفته:

در این مجموعه لعاب و سفال، از ظرافت‌های حجم‌نگاری خوشنویسی و نقوش برجسته بهره گرفته شده و عمدتا به نام امیرالمومنین تبرک شده است. علاوه بر خوشنویسی‌های خودم، از خط آقای مجید حسین‌زاده هم در این کارهای ترکیبی استفاده کرده‌ام.

نمایشگاه-سفال و نقاشیخط

همچنین مجید حسین زاده در رابطه با آثارش توضیح داد:

جدیدترین آثار من در زمینه نقاشی‌خط که در مدت دو سال و با تکنیک اکریلیک روی بوم کار شده‌اند، در این نمایشگاه روی دیوار رفته است. همچنین از خوشنویسی‌های من در کارهای سفال آقای مهدی‌پور که مجموعه پیچیده و منحصربه‌فردی به حساب می‌آید استفاده شده است.  در این تابلوها که بیشتر به خط ثلث هستند از آیات قرآن و نرکیب حروف بهره گرفته شده است. به منظور آماده کردن کارهای این نمایشگاه و برای تکمیل خط ثلث، دو سال در استانبول آموزش می‌دیدم و بعد برای یادگیری نسخ به کشور عراق سفر کردم.

نمایشگاه سفال و نقاشیخط این دو هنرمند تبریزی تا ۸ اردیبهشت ماه در گالری‌های یاد شده دایر است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند در طی برگزاری نمایشگاه، در ساعات ۱۰ تا ۱۸ به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 2 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>