عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه سیاه مشق های مدرن

نمایشگاه سیاه مشق های مدرن

۷

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه سیاه مشق های مدرن

نمایشگاه سیاه مشق‌های مدرن محمد سعید نقاشیان، از روز جمعه (۵ اردیبهشت ماه) در دو گالری ملک و سالن شماره ۲ مجموعه آرت سنتر، بازگشایی شد.

نمایشگاه سیاه مشق

در نمایشگاه سعید نقاشیان مجموع ۲۰ تابلو از سیاه مشق های(نقاشیخط) او با محوریت کلمه”هو” به نمایش در آمده است.

گفته‌های نقاشیان را درباره موضوع نمایشگاهش می‌خوانیم:

این تابلوها با محوریت کلمه «هو» کار شده‌اند. کلمه‌ای که خیلی‌ها فکر می‌کنند با ظهور اسلام به هنر ایران راه یافت، در حالی که این کلمه در زبان اوستا و پیش از ظهور اسلام به معنی «نیکی» به کار برده می‌شد. پس از ظهور اسلام هم این کلمه در باورهای دینی اشاره به وجود مطلق دارد و مقدس است.

نمایشگاه-سیاه-مشق سعید نقاشیان

و در ادامه:

این تابلوها که سیاه مشق هستند، مانیفست خاصی ندارند و کاری بوده که همیشه دوست داشتم آن را انجام بدهم. سیاه مشق در قالب خوش‌نویسی سنتی ما یکی از موارد خاص است که در گذشته هنرمندان خوشنویس برای آنکه دست و ذهن‌شان قدرت پیدا کند سیاه مشق می‌نوشتند. اما بعدها تبدیل به یک اثر فاخر هنری شد.

نمایشگاه-سیاه-مشق سعید نقاشیان

 نمایشگاه سیاه مشق‌های مدرن محمد سعید نقاشیان تا ۱۶ اردیبهشت ماه دایر است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰، به نشانی تهران، خیابان شریعتی، ضلع شمال غربی پل صدر، شماره ۱۷۱۶، مراجعه کنند.

 نمایشگاه-سیاه-مشق سعید نقاشیان

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>