عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه طراحی جلد کتاب و پوستر

نمایشگاه طراحی جلد کتاب و پوستر

۲۳

بهمن

۹۲

نمایشگاه طراحی جلد کتاب و پوستر

نمایشگاه طراحی جلد کتاب و پوستر  نجمه فامیل دشتی و نرگس زیانی، از روز یک شنبه(۲۰ بهمن ماه) در مؤسسه فرهنگی-هنری صبا بازگشایی شد.

نمایشگاه طراحی جلد کتاب و پوستر

 

نمایشگاه-طراحی و پوستر

درباره نمایشگاه طراحی و پوستر گفته‌های فامیل دشتی را می‌خوانیم:

تعداد ۳۵ پوستر از کارهای من در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. فضای کارها به صورت مفهوم‌گرایانه و مینی‌مال هستند و نوعی رویکرد اختصارگرایی و نمادسازی در آن‌ها به چشم می‌خورد. سعی کردم در این پوسترها از مفهوم عناصر به صورت جدیدتری استفاده کنم. ممکن است در نگاه اول هیچ ربطی بین طرح پوستر و موضوع رویداد وجود نداشته باشد، اما نمادها ارتباط خود با موضوع را آشکار می‌کنند و مخاطب را به آن ارجاع می‌دهند.

دشتی در ادامه و درباره طرح‌های مربوط به پوسترهایش گفته:

بیشتر رویدادهایی که برای آن‌ها پوستر طراحی کرده‌ام مربوط به موضوعات فرهنگی از جمله جشنواره جوان خوارزمی، روز مخابرات، ماه رمضان، فلسطین، روز قدس و دوسالانه‌ها و نمایشگاه‌های مختلف است.

همچنین به گفته نرگس زیانی آثار طراحی جلد کتاب نمایشگاه به دو بخش تقسیم می‌شود:

بخش اول: تلفیقی بین هنر مدرن و نگارگری‌های سنتی(با توجه به نگارگری‌های رضا عباسی)

در آثار این بخش نوعی شباهت و یکپارچگی وجود دارد و بیننده هنگام مشاهده آن‌ها متوجه این ارتباط می‌شود. کار روی این موضوع را از پایان‌نامه فوق لیسانسم دنبال می‌کردم و مطالعاتی روی پیکره‌های انسانی در نگارگری‌های عصر صفوی داشتم.

بخش دوم: طرح  کتاب‌های گوناگون در زمینه شعر، داستان و رمان، که در چند سال گذشته منتشر شده است.

مؤسسه فرهنگی صبا تا روز ۲۸ بهمن ماه پدیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه طراحی جلد کتاب و پوستر نجمه فامیل دشتی و نرگس زیانی، خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند در ساعات ۱۰ تا ۱۸ به آدرس تهران، خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی غربی، خیابان مظفر(صبا)، شماره ۱۲۵، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>