عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه طراحی”فضای منفی”

نمایشگاه طراحی”فضای منفی”

۸

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه طراحی”فضای منفی”

نمایشگاه طراحی با خودکار احمد مرشدلو با عنوان”فضای منفی” از روز جمعه در گالری اثر بازگشایی شد.

نمایشگاه طراحی”فضای منفی”

در این نمایشگاه طراحی که نهمین نمایشگاه انفرادی مرشدلو به حساب می‌آید،  ۱۲ پرتره از چهره زن و مرد، به نمایش درآمده است و از این بین ۱۱ جهره به صورت تمام رخ کشیده شده که گویی به صورت مستقیم با مخاطب صحبت می‌کنند.

انسان هاى مرشدلو در عین حال که لبخند یا هر حس نمایان دیگرى ندارند، بسیار برانگیزاننده‌اند و نقاش با چیره دستى در طراحى و درآوردن چین و چروک‌ها حتى لک‌ها و جوش هاى صورت پرتره‌ها به باورپذیرى آن‌ها و امکان همذات پندارى مخاطب با آن‌ها کمک شایان توجهى نموده است ویژه آنکه همه پرتره‌ها بر پس زمینه سفیدى نقش بسته‌اند تا همه تمرکز مخاطب بر سیماى نقاشى شده باشد.

نمایشگاه-طراحی"فضای منفی"

احمد مرشدلو درباره انتخاب عنوان “فضای منفی” برای این مجموعه تازه آثارش گفته است:

پیداست فضای منفی می‌تواند چندین معنا به ذهن آورد، اما براى مدیوم نقاشى شاید اشاره به فضای مثبت که در آن اثر و کار خلق مى شود باشد و فضاى منفی، فضای خالی اطراف است؛ از این منظر در واقع فضای منفی بهانه‌ای برای آن است که کار دیده شود.

 نمایشگاه-طراحی"فضای منفی"

گالری اثر تا ۹ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه طراحر”فضای منفی” است و علاقه مندان می‌توانند در طول برگزاری نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ و جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰، به نشانی تهران، خیابان ایرانشهر، رو به روی خانه هنرمندان، شماره ۱۶، مراجعه نمایند.

* گالری شنبه‌ها تعطیل است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>