عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس”خواهش حوا”

نمایشگاه عکس”خواهش حوا”

۲

اسفند

۹۲

نمایشگاه عکس”خواهش حوا”

نمایشگاه عکس سروش میلانی زاده با عنوان”خواهش حوا” از امروز(جمعه، ۲ اسفند ماه) در گالری محسن بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه عکس سروش میلانی زاده

در نمایشگاه عکس خواهش حوا ۱۲ اثر با تکنیک فیس مانت( Face mounted Inkjet Print) و بدون دستکاری با کامپیوتر  به نمایش در می‌آید.

سروش میلانی‌زاده در یادداشتی برای معرفی آثار این نمایشگاه عکس خواهش حوا می‌نویسد:

زن نه فقط نیمی از پیکرهٔ بشری، که سرچشمهٔ زایش و حیات جوامع انسانی است. بر خلاف دیدگاه عمومی یا نگرشی که عامدانه زن را در موضع ضعف قرار می‌دهد، زایش، حوزه‌های قدرت را به وی معطوف می‌کند. با این همه از هنگامی که حوا باغ عدن را ترک گفت، مطالبات او همچنان از سوی آدم بی پاسخ مانده است.
وضعیتِ ضعفِ تحمیل شده از دیرباز به این جنس قوی، درونش را محل رویاروییِ ضعف و قدرت قرار داده است. همان چیزی که شاید مهمترین ویژگی زنانه و جذابیتش بوده و وی را آگاهانه یا ناخودآگاه، به سوی خواسته‌هایش، هدایت می‌ کند. عکس‌ها، بدون دستکاری رایانه ای، طراحی، اجرا و به ثبت رسیده‌اند.»

نمایشگاه-عکس خواهش حوا

سروش میلانی زاده

 سروش میلانی‌زاده سال ۱۳۵۷ در مشهد زاده شد؛ تحصیلات وی در زمینه عکاسی است ودر مقطع کارشناسی از  دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران مرکز فارغ التحصیل شده است.

از جمله فعالیت‌های میلانی زاده می‌توان به کارهایی در زمینه  عکاسی و نورپردازی تئاتر، سینما و تلویزیون ، اشاره داشت.

نمایشگاه ها

 وی تا کنون سابقهٔ برگزاری بیش از ۱۸ نمایشگاه گروهی نقاشی، عکاسی و ویدئوآرت را داشته است؛ از جمله نمایشگاه عکس «رنسانس، بیرون از قاب» و پرفورمنس «زن – رویا – کابوس» در گالری محسن را دارد.

او در طول بیش از یک دهه حضور فعال و حرفه‌ای در حوزه عکاسی، سعی کرده دغدغه‌های اجتماعی خود به ویژه موقعیت‌های زنان را از زوایای گوناگون مورد کنکاش قرار دهد.

گالری محسن تا ۱۴ اسفند ماه(جز پنج شنبه ها) پذیرای بازدیدکنندگان از نمایشگاه عکس خواهش حوا است و علاقه مندان برای می‌توانند در ساعات ۱۴ تا ۲۱ به آدزس تهران، بزرگراه مدرس (شمال)، خیابان ظفر، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا شرقی، شماره ۴۲، مراجعه نمایند.

* ساعت افتتاح: ۱۶

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 9 = هیچ

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>