عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس «سوگواری برای خواهر مرده»

نمایشگاه عکس «سوگواری برای خواهر مرده»

۴

شهریور

۹۳

نمایشگاه عکس «سوگواری برای خواهر مرده»

نمایشگاه عکس حمید جانی‌پور و روزبه روزبهانی با عنوان “سوگواری برای خواهر مرده” از روز جمعه (۷ شهریور ماه) در گالری مهروا بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه عکس «سوگواری برای خواهر مرده»

در این نمایشگاه مجموع ۴۰ اثر به نمایش در خواهد آمد که هر هنرمند ۲۰ اثر را برای نمایش و فروش ارائه داده‌اند که حاصل سفرهای متعدد این دو هنرمند به کشور ترکیه است که مشترکات و تفاوت‌هایی با مردم و فرهنگ ایران دارد ؛ ترکیه‌ای که در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران ایرانی شده است.

نمایشگاه-عکس"سوگواری برای خواهر مرده"

عکس‌های ارائه شده در نمایشگاه”سوگواری برای خواهر مرده” در اندازه‌های در۲۰ در ۳۰ و ۵۰ در ۷۰ ، هستند.

“می رویم سفر. چمدان‌ها را می‌بندیم. سعی می‌کنیم چیزی را از قلم نیاندازیم. تلاشی مضاعف می‌کنیم اما بی شرف ها-همین خستگی ها- خودشان را پنهانی جا می‌کنند و وقتی اصلا توقع اشان را نداریم ناگهان پیدا می‌شوند. گاهی در همان چمدان کنار دوربین و گاهی در جیب شلوار جین و گاه در نگاه خوشحال مردمی دورتر از ما.

عکاسی ثبت لحظه‌هایی است که با ادراک و فاهمه ما یکی می‌شود؛ جهان بینی ما دنیایی است که دوست داریم ببینیم. استانبول جایی دورتر از خیابان استقلا آغاز می‌شود. وقتی که بین خانه‌ها بند رخت آویزان است و رخت‌ها انگار پرندگانی در حال پروازند . جایی که زندگی بدون تکلف ادامه دارد و زندگی دور از چشمان نا محرم توریست‌ها به تو لبخند می‌زند لبخندی که می‌شود شفقت و دلسوزی شهری را برای شهر دیگر در آن دید. شهر دوم چاق شده و موهایش ریخته و دارد کم کم تمام می‌شود؛ شهری که هر سال هزاران آدم چمدان‌هایشان را در آن می‌بندند تا در شهر دیگر کمی زندگی کنند.”

نمایشگاه-عکس"سوگواری برای خواهر مرده"

نمایشگاه عکس”سوگواری برای خواهر مرده” تا ۱۷ شهریور ماه در گالری مهروا دایر است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند در زمان برپایی نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ به نشانی تهران، آدرس : خیابان کریمخان زند، خیابان آبان جنوبی، (شهید عضدی) شماره ۳۸، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− چهار = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>