عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس” ما هیچ ما نگاه”

نمایشگاه عکس” ما هیچ ما نگاه”

۳۱

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه عکس” ما هیچ ما نگاه”

نمایشگاه عکس”ما هیچ ما نگاه” پونه ابدالی از روز پنج شنبه (اول خرداد ماه) در گالری آریا بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه عکس

در نمایشگاه عکس ما هیچ ما نگاه مجموع ۲۶ عکس در اندازه‌های ۳۰ در ۴۰ و ۶۰ در ۴۰ به نمایش در خواهد آمد که این عکس‌ها با دوربین دیجیتال تهیه شده اند.

نام این نمایشگاه از شعر سهراب سپهری گرفته شده است و هدف زنده کردن حس نوستالژیک و  خاطرات دوران کودکی است.

نمایشگاه-عکس ما هیچ ما نگاه

در یادداشتی برای معرفی نمایشگاه عکس ما هیچ ما نگاه آمده است:

“به پشت سر نگاه نکن. بازی تمام شده است. در نگاه می‌کنم، نگاه می‌کنم، به صداها گوش نمی‌دهم. شهر من خالی از صداست. خالی از نگاه. حفره‌ایی عمیق و سیاه که تمام خاطراتت را در خودش می‌بلعد انگار…

من در مقابل ویرانهٔ شهربازی قرار گرفته بودم، همین. هیچ حسی نداشتم. یخ کرده بودم انگار. “شهربازی” بود و نبود. ساکن و ثابت. میخ شده به زمین. پوسته پوسته و ویران. کودکی من را در خودش بلعیده بود. تمام صداها را به سکوتی دردناک و تاریک فرو برده بود. حتی دیگر تلخ هم نبود. چیزی نبود. عروسک‌ها، به اغما رفته و مبهوت، با خنده‌ایی واخورده و نگاهی یخ زده به آسمان. سرگیجهٔ آبشار و ترن هوایی، تهوعِ چرخ و فلک، نه، دیگر نبود.”

تلاش ندارم تا حرفی ناگفته را بزنم. حتی نمی‌خواهم حس نوستالژیک شما را زنده کنم. فقط می‌خواهم شما هم مثل من به چشم‌های این عروسک‌های پوک و بی‌جان نگاه کنید. همراه من نگاه کنید. همین”.

گالری آریا تا ۱۲ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه عکس ما هیچ ما نگاه خواهد بود و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند روزهای غادی از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، بالا‌تر از سه‌راه بهشتی (عباس آباد)، کوچه زرین، پلاک۱۰، مراجعه  کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>