عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس “پرده دوم اتفاق”

نمایشگاه عکس “پرده دوم اتفاق”

۲۰

فروردین

۹۳

نمایشگاه عکس “پرده دوم اتفاق”

نمایشگاه عکس کیارنگ علایی با عنوان”پرده دوم اتفاق” روز جمعه ۲۲ فروردین ماه در گالری طراحان آزاد بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه عکس کیارنگ علایی

در این نمایشگاه که چهارمین نمایشگاه علایی به حساب می‌آید ۱۱ ثر در اندازه ۱۰۵ در ۷۰ سانتی متر به نمایش در خواهد آمد که علایی هیچ گونه تغییری با فتوشاپ در این عکس‌ها به وجود نیاورده است.

این مجموعه در بر گیرنده مضمون هویت و چالشی است که نمادهای فرهنگی و آرمانی جوامع انسانی با آن روبرو می‌شوند.

نمایشگاه-عکس کیارنگ علایی

درباره آثار این نمایشگاه عکس گفته شده است:

“در عکس‌های مجموعه پرده دوم اتفاق سوژه‌ها به گونه‌ای در فضا و محیط رها شده‌اند و آن چنان در تاریکی به دام افتاده‌اند که ناخودآگاه این سؤال در ذهن بیننده شکل می‌گیرد که آیا به سوژه‌ها همان‌گونه که به تصویر کشیده شده‌اند، نگاه می‌شود؟ آیا تصویر ارائه شده از آن‌ها با چیستی‌شان تطابق دارد یا از آن فاصله گرفته است؟ اگر اجسام در این عکس‌ها به عنوان نمادها یا وجوهی از نیاز‌ها و گرایش‌های مادی و معنوی انسان انگاشته شوند، در آن صورت آنچه توجه بیننده را به خود جلب می‌کند بلاتکلیفی‌شان است: رها شدگی در گرگ و میش؛ یعنی آستانه‌ غرق شدن در تاریکی مطلق (مردن) یا خروج تدریجی از آن (تولّد دوباره). شاید در برداشتی کلی از عکس‌های کیارنگ بتوان گفت که چشم‌انداز – آن هم بدون حضور انسان – بسیار بهتر و در قالبی بکرتر می‌تواند قصه‌های ناگفته‌ یک سرزمین و مردمانش را بازگو کند.”

گالری طراحان آزاد تا ۲۷ فروردین ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه عکس کیارنگ علایی خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند در روزهای برپایی نمایشگاه در ساعات ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، مـیدان فاطـمی ، مـیـدان گلها ، مــیدان سلمــاس ، پـلاک ۵، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>