عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس کامران عدل در گالری اعتماد

نمایشگاه عکس کامران عدل در گالری اعتماد

۲۶

فروردین

۹۳

نمایشگاه عکس کامران عدل در گالری اعتماد

نمایشگاه عکس کامران عدل با عنوان “آمال و آروزهای نیامده و برباد رفته” از ۲۲ فروردین ماه در گالری اعتماد بازگشایی شده است.

نمایشگاه عکس

در این نمایشگاه ۷۰ عکس به نمایش در آمده است که ۱۰ اثر از این مجموعه متعلق به دوازده سالگی هنرمند و باقی مربوط به دهه‌های دیگر است؛ این عکس‌ها به شیوه قدیم و سیاه و سپید به چاپ رسیده‌اند و زیر هریک متنی نوشته شده است.

 عکس‌های این مجموعه به نوعی می‌تواند آمال و آرزوهای خودم و مردم شهرم تهران باشند که در طول سالیان سال همچون نقاشی‌های دیواری که بر اثر گذر زمان دچار فرسایش شده اند؛ در معرض نابودی و فراموشی قرار گرفته اند.

نمایشگاه-عکس کامران عدل

یادداشتی از کامران عدل برای نمایشگاه عکس”آمال و آروزهای نیامده و برباد رفته”:

“وقتی شصت سال پیش، در چنین روزهایی چشمانم با دریچه دوربین عکاسی آشنا شد، از‌‌ همان دقیقه و ثانیهٔ اولیه، پیمانی میان من و عکاسی بسته شد، که هنوز ادامه دارد. از آنجا که این پیمان با یک دوربین خبری بسته شد، من وابسته به انسان و آثار و خلق و خوی و افکار او شدم. ۸سال بعد از این، انقلابی در ساخت دوربین عکاسی پیش آمد که نسل مرا بیشتر به انسان‌ها نزدیک کرد و اعمال او را هر چه سریع‌تر ثبت کردیم.

نسل ما نخستین کسانی بودند که با این پدیده، به دنیای عکاسی حرفه‌ای پا گذاشتند. و عکاس و عکاسی وارد جشم و روح آنان شد. جهان را درنوردیدیم و آن را پوشش دادیم. و من در ایران با در دست داشتن وسیله‌ای چون سازمان تلویزیون ملی ایران، که میلیون‌ها تماشاچی داشت به بسط و توسعهٔ عکاسی نوین در ایران کوشش کردم. “

نمایشگاه عکس”آمال و آروزهای نیامده و برباد رفته” تا دوم اردیبهشت ماه در گالری اعتماد برپا است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند در روزهای برگزاری نمایشگاه(جز دوشنبه ها) از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان شهید باهنر (نیاوران)، میدان یاسر، خیابان صادق قمی، خیابان بوکان، پلاک ۴، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + شش =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>