عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس خانه هنرمندان

نمایشگاه عکس خانه هنرمندان

۱

مهر

۹۳

نمایشگاه عکس خانه هنرمندان

دو نمایشگاه نقاشی به نام های˝رقص در باد˝ و ˝امتداد ۴۰ درجه شرقی˝، در خانه هنرمندان ایران بازگشایی شده است.

نمایشگاه‌های عکس خانه هنرمندان

“رقص در باد”

این نمایشگاه،اولین بخش از یک مجموعه بزرگ از عکس‌های “میر علی چاووشی”  با موضوع  بررسی فرهنگ و آداب رسوم اقوام مختلف ایرانی است.

در این بخش رقص چوب بازی منطقه شرق ایران یعنی خراسان و سیستان و بلوچستان از دریچه دوربین میر علی چاووشی به نمایش درآمده است.

در این نمایشگاه ۴۴ عکس در قالب ۱۷ اثر به نمایش گذاشته شده است که عکس‌های هرقاب به لحاظ بصری و مفهومی با هم در ارتباط‌اند. این آثار از پنج تا ۱۰ میلیون ریال قیمت گذاری شده است.

این نمایشگاه تا ۴ مهر ماه در گالری نامی خانه هنرمندان برپا است و علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای برگزاری از ساعت  ۱۴ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه کنند.

نمایشگاه عکس

“امتداد ۴۰ درجه شرقی”

این مجموعه عکس‌های ”مریم وکیل” و “رامین خسروتاش”، از فرهنگ کشورهای بین مدار ۳۵ تا ۴۰ درجه را شامل می‌شود و در آن ۳۴ اثر به نمایش در آمده است.

این نمایشگاه اولین بخش از یک مجموعه بزرگ عکس مستند است که موضوع آن بررسی فرهنگ کشورهای بین مدار ۳۵ تا ۴۰ درجه است. محدوده این کشورها از جنوب کره زمین شامل قاره آفریقا (افریقای جنوبی، ماداگاسکار، اوگاندا، تانزانیا و..) و از شمال، بالاتر از خط استوا، خاورمیانه (اردن، سوریه، عراق، عربستان و…) و بالاتر از آن کشورهای ترکیه، اوکراین و… است. ساعت طلوع و غروب خورشید در این کشورها همزمان است، همه مردمان این کشورها به طور همزمان روز خود را شروع و به پایان می‌رسانند اما با آداب و رسوم و فرهنگ متفاوت.

در این نمایشگاه ۳۴ اثر از این دو هنرمند با محدوده قیمتی یک تا هفت میلیون ریال در معرض فروش گذاشته شده است.

این نمایشگاه تا ۴ مهر ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان برپا است و علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای برگزاری از ساعت  ۱۴ تا ۲۰ به نشانی خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>