عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس نوستالژی

نمایشگاه عکس نوستالژی

۲۲

مهر

۹۳

نمایشگاه عکس نوستالژی

نمایشگاه عکس بیژن صیفوری با عنوان”نوستالژی” روز جمعه(۲۵ مهر ماه) در گالری راه ابریشم بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه بیژن صیفوری، ۳۴ اثرِ یک، دو و سه لتی را ، در اندازه ۹۰ در ۴۵ سانتی متر، شامل می‌شود؛ آثار روایت کننده تخت جمشید از نگاه صیفوری هستند.

درباره آثاری که در نمایشگاه عکس نوستالژی به نمایش در خواهد آمد، می‌خوانیم:

مجموعه‌ای است حاصل پرسه‌های دیداری در خرابه‌های کاخ – معبد پارسه که از آغاز، بنا را بر فراموشی کلیشه نهاده است. برداشت نگاه عکاس، در جست‌وجوی مناسبات زیبایی‌شناختی مألوف خود، قاب‌هایی‌ست ۴۵ × ۹۰ سانتی‌متری. لته‌هایی پیشنهادی، اما قابل تغییر و جابه‌جایی در چیدمان نهایی، براساس فضای نصب. قاب‌هایی معاصر، برگرفته از نقش‌ها و حجم‌هایی دوهزار و پانصد ساله.

همزمان با برپایی نمایشگاه عکس نوستالژی کتاب این مجموعه نیز رو نمایی خواهد شد ؛ در مقدمه این کتاب آمده است:

 «پارسه، خود پارادوکسی است بزرگ. پارسه، پرسپولیس یا تخت‌ جمشید، این پایتخت باشکوه امپراتوری هخامنشی، پَرهیبی است فرهمند در ناخودآگاهِ جمعیِ ایرانی. رویای گذشته‌ای است پرافتخار در ناکامی ادوار. سند برتری تاریخی است به‌رغم تلخ‌کامی اعصار. دوهزار و پانصد سال عظمت است، اما فرسوده و فروافتاده. پارسه جمع اضداد است؛ شکوهمند و کلیشه‌، ویژه اما عوامانه. پارسه نوستالژی‌ای‌ست نو.»

نمایشگاه عکس نوستالژی بیژن صیفوری

نمایشگاه عکس نوستالژی تا ۱۱ آبان ماه پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان شهید لواسانی غربی (فرمانیه)، شماره ۱۰۳، واحد ۲، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>