عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه عکس و اشک

نمایشگاه عکس و اشک

۴

آبان

۹۳

نمایشگاه عکس و اشک

نمایشگاه عکس گروهی  عکاسان پایگاه عکس چیلیک،با عنوان”عکس و اشک” از روز یک شنبه(۴ آبان ماه) در فرهنگسرای انقلاب بازگشایی می‌شود.

در نمایشگاه عکس و اشک، ۳۰ قطعه عکس رنگی و سیاه سفید با موضوع سوگواران تاسوعا و عاشورا، همچنین نگاهی مستند به ابعاد عاطفی، عرفانی و حماسی مراسم سوگواری در ماه محرم،به نمایش در خواهد آمد.

هنرمندان

 عیدالله عبدی، محمدرضا آقایی، اصغر بشارتی، محمد گلچین کوهی، حمیدرضا مجیدی، مهدی معصومی گرجی، حسین ملکی، سیدصادق موسوی، رجبعلی اصفهانیان، معصومه اصغری، ابراهیم باقرلو، فرزانه بی‌آزاران، اکرم جمعی، وجیهه سادات حسینی، مریم خادم بهمنیار، نیما خالدی‌کیا، محمدرضا خرازی، میترا محمدی، معصومه حضرتی، امین رحمانی، مهدی سروری، فاطمه شیخعلی میرالی، مهدی کاظمی خالدی، سارا فیروزی، مهدی طاهری، فاطمه سادات حجازی، مجتبی محسنی، سمانه نوری‌زاده و سمیه هاشمی

نمایشگاه گروهی عکس و اشک

نوشته مهدی سروری (عکاس و دبیر نمایشگاه) را درباره نمایشگاه عکس و اشک، می‌خوانیم:

«مجموعه‌ی عکس‌های نمایشگاه “عکس و اشک” دستاورد تلاشی است که تاسوعا و عاشورای حسینی را با اندیشه‌ای عاطفی، عرفانی و حماسی در عکاسی به ثبت رسانده و در قالب نگاهی مستقل از هر عکاس در عکس ارائه شده است.

بدون تردید ابزار هنر، ابزاری موثر و رسا است و اگر مجهز به دانش و باور باشد، به یقیین می‌تواند در راستای معرفی یک فرهنگ و بازشناسی یک هویت، نقش موثری ایفا کند.

هویتی که اگر بر پایه‌ی شناخت، درک و ثبت، سایه گستر شود، می‌تواند با انواع هجمه‌های طبیعی زمان تقابل و نتیجه‌ای عاشورایی را خلق کند و این تأثیر فقط در صورت “عکس” است که می‌تواند آرایه‌ای از آنچه آن را که “هویت” می‌نامیم، بازنمایی کند.»

 فرهنگسرای انقلاب تا پایان ماه محرم(۲ آذر) پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند، طی برپایی نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به نشانی تهران، بزرگراه شهید نواب صفوی، ابتدای خیابان کمیل شرقی، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>