عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه غلامحسین امیرخانی

نمایشگاه غلامحسین امیرخانی

۲۵

آبان

۹۳

نمایشگاه غلامحسین امیرخانی

نمایشگاه غلامحسین امیرخانی از ۳۰ آبان ماه، ساعت ۱۶، در گالری ساربان بازگشایی می‌شود.

 در جدیدترین نمایشگاه استاد غلامحسن امیرخانی ۳۵ اثر جدید به نمایش در خواهد آمد.

همچنین همزمان با افتتاح نمایشگاه غلامحسین امیرخانی، کتاب “خاطره قلم” در بر دارنده آثار جدید ایشان، رونمایی خواهد شد.

غلامحسین امیرخانی در سال ۱۳۱۸ در طالقان به دنیا آمد و خوشنویسی را نزد اساتیدی مانند سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فرا گرفت. آثار ادبی و موسیقی تأثیر زیادی بر امیرخانی گذاشت و در نستعلیق‌نویسی شیوه‌ی ویژه‌ی خود را دارد که مورد اقبال بسیاری از خوشنویسان در سراسر ایران است.

استاد امیرخانی سال‌های طولانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط پرداخت و بسیاری از خوشنویسان صاحب‌نام و اساتید معاصر شاگرد او هستند و جمع کثیری از خوشنویسان به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم از خط او مشق کرده‌اند.

نمایشگاه خوشنویسی غلامحسین امیرخانی.

کتاب‌های چون دیوان حافظ، ترکیب‌بند محتشم، صحیفه هستی، سرو سایه‌فکن، بهار در پاییز، ترجیح‌بند هاتف، گزیده دیوان خواجوی کرمانی، یادنامه کلهر، آداب‌الخط امیرخانی، مناجات امیرالمومنین، رباعیات خیام و قصیده قرآنیه ، با خط استاد امیرخانی منتشر شده است.

نمایشگاه خوشنویسی استاد امیرخانی تا ۲۰ آذر در گالری ساربان برپا است و علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران،خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، شماره‌ی ۸، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × = هشتاد یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>