عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه مجسمه”واریس”

نمایشگاه مجسمه”واریس”

۲۶

بهمن

۹۲

نمایشگاه مجسمه”واریس”

نمایشگاه مجسمه مریم کوهستانی تحت عنوان”وتریس از روز جمعه ( ۲۵ بهمن ماه) در گالری سیحون بازگشایی شد.

نمایشگاه مجسمه”واریس”

به گفته مریم کوهستانی در نمایشگاه مجسمه”واریس” که سومین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می‌شود، ۸ اثر از جنس سرامیک و نوعی گِل- ساخته خود هنرمند- با موضوع”زن” به نمایش در آمده است.

در رابطه با موضوع و آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه مجسمه واریس گفته‌های مریم کوهستانی را می‌خوانیم:

مجسمه‌های نمایشگاه «واریس» به شرایط زنان نه تنها در این سرزمین، بلکه در همه جای دنیا اشاره دارد. زن بودن موقعیت‌هایی را برای شخص به همراه دارد که فقط مربوط به زن بودن است. خیلی از مشکلات زنان به خاطر مردها نیست و خود «زن» بودن شرایط دشواری را برای آن‌ها به وجود می‌آورد که در مقاطع مختلف زندگی‌شان با آن روبه‌رو می‌شوند.

و در ادامه افزود:

«واریس» در اینجا استعاره‌ای از شرایط ویژه‌ای است که در طول زندگی یک زن برای او رخ می‌دهد که در ابتدا اتفاق خوشایندی است، اما رفته رفته آزادی او را می‌گیرد و مانعی برای حرکت او به جلو می‌شود. سعی کردم در مجسمه‌هایم ایستایی و سکون ناشی از این اتفاقات را به نمایش بگذارم.

نمایشگاه-مجسمه"واریس"

همچنین در متن معرفی نمایشگاه مجسمه”واریس” آمده است:

اولین بار که روی ساق پایت آن رگ‌های نازک آبی و بنفش را می‌بینی ته دلت احساس غریب و خوشایندی داری، شبیه کشف اولین تار موی سفید. حسی که اعلام می‌کند دیگر بزرگ شده‌ای، حتی زیبا به نظر می‌رسند. اما کم کم آن رگ‌های زیبای آبی و بنفش مثل گیاه عشقه از ساقه‌های نازک پاهایت بالا می‌روند و حالا این تویی که از خشکیدن وحشت می‌کنی. از خشکیدن یک جفت پایی که خاصیت‌شان را از دست داده‌اند و تو دیگر باید با احتیاط راه بروی و میل به دویدن را در خودت سرکوب کنی.

زن‌های این مجموعه در هر موقعیت و جایگاه اجتماعی که هستند، در حالی که تلاش می‌کنند روی پای خودشان بایستند، هریک به نوعی گرفتارِ “در جای ماندن” در یک وضعیت مشترکند؛ هرچند به ظاهر گاه طغیانگر به نظر می‌رسند؛ همچون زنی که با چمدانی بسته، آماده عزیمت است، اما پاهایش در چمدانش قفل شده و می‌داند که هرگز سفری در پیش نیست چرا که پای رفتن ندارد…

گالری سیحون تا ۷ اسفند ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه مجسمه مریم کوهستانی است و علاقه مندان می‌توانند در ساعات ۱۶ تا ۲۰ به آدرس تهران، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه چهارم، شماره ۱۱، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>