عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه مینیاتور نقاشان فرانسوی

نمایشگاه مینیاتور نقاشان فرانسوی

۱۵

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه مینیاتور نقاشان فرانسوی

نمایشگاه مینیاتور نقاشان فرانسوی از ۳۰ اردیبهشت ماه در موزه هنزهای ملی بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه مینیاتور

در این نمایشگاه مینیاتور آثاری از هنرمندان فرانسوی که از شاگردان استاد عباس معیری هستند به نمایش در خواد آمد.

هنرمندان

 حسین بهزاد، عباس معیری، هلن باریو، ژرمن کوهن، کلودین ژیلو، بریژیت گولدبرگ، ان یئس گوبیان، شهریار ختایی زاده، والری لوفِبور، ایزابل منوکیان، ریموند میگانی، ماری نوئل روبرت، مروا اومه، لورانس ودر راسین، ایوون پن رضوانی، سالینا رودبارکی، مونا تاج آبادی، لورین توپالیان، نیلوفر یکتا و شیرین معاصر

نمایشگاه-مینیاتور نقاشان فرانسوی

بخشی از یادداشت نوشته شده برای این نمایشگاه مینیاتور را می‌خوانیم:

«تاثیرگذاری فرهنگی کشورها از جمله ایران و فرانسه به سابقه تاریخی دور برمی‌گردد و آنچه در نامه‌های مونتسکیو به این ارتباط اشاره شده تنها نمونه‌های مکتوب و مستند این سابقه می‌باشد. و چه بسا موارد بسیاری که حتی امروز با وجود توسعه ارتباطات جمعی باز هم از دیده‌ها پنهان است.

سال ۲۰۰۷ برای نمایشگاهی در یونسکو که به مناسبت هشتصدمین سال تولد مولانا برپا شده بود به پاریس رفتم و تعدادی از نقاشی‌های خود را که با عنوان آرزوهای مولانا انجام داده بودم برای این نمایشگاه ارسال کردم. برپایی این نمایشگاه در پاریس بسیار پربیننده و پرمخاطب بود. همه علاقه‌مندان ایرانی و فرانسوی از همه قشر و تخصصی دیده می‌شدند.

معیری، مکتب و مدرسه حسین بهزاد را در پاریس تاسیس کرده و این هنر اصیل فراموش شده را به تنهایی در کشوری ادامه داده که ماندن و باقی بودن در آن بسیار سخت است. او بیش از یکصد شاگرد تربیت کرده که زمانی حدود ۴۰ سال با صبوری، تامل و علاقه انجام پذیرفته است.»

نمایشگاه مینیاتور هنرمندان فرانسوی تا ۱۳ خرداد ماه(جز پنج شنبه و جمعه ها)، دایر است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۷، به نشانی میدان بهارستان، خیابان کمال الملک، ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>