عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشیخط “آشوب هندسی”

نمایشگاه نقاشیخط “آشوب هندسی”

۸

تیر

۹۳

نمایشگاه نقاشیخط “آشوب هندسی”

نمایشگاه نقاشیخط جعفر سروی‌ همپا با نام “آشوب هندسی” از روز جمعه (۶ تیر ماه) در گالری ترانه باران، بازگشایی شد.

نمایشگاه نقاشیخط

این نمایشگاه دومین مجموعه فردی سروی همپا است که در آن،  بیست اثر نقاشیخط به نمایش درآمده است که در برخی آثار از آیات قرآنی و در برخی دیگر از اشعار مولانا و حافظ بهره برده است.

در تمامی آثار به نمایش در آمده، در نمایشگاه نقاشیخط”آشوب هندسی” فرم و چهارچوب خط و هر دوازده اصل هنر خوشنویسی رعایت شده است.

این هنرمند خوشنویس  «خط نقاشی» و «نقاشی خط» اشاره داشته و در این باره گفته:

آثار من خط نقاشی است و بنابراین خط حرف اول را در این آثار می‌زند و سعی شده که قالب خط شکسته نشود در حالی که در «نقاشی خط» فرمی از خط را در یک صفحه تکرار می‌کنند و فرم بصری زیبایی از آن می‌سازند.

نمایشگاه-نقاشیخط آشوب هندسی

سروی همپا تأکید داشته که:

در آثار «خط نقاشی» او نوشته‌ها قابلیت خواندن دارد و تکنیک به کار رفته در آن لطمه‌ای به قاعده اصلی خط نزده بلکه این خطوط در یک فضای جدید با استفاده از رنگ به کار گرفته شده است.

 به گفته استادم محمدپور، در چنین آثاری نه واژگان و سطور در پی دلالتند و نه رقص رنگ قصد القای معنا را در سر می‌پروراند. بلکه آن چه پدیدار می‌شود آشوبی مقدس از جنس آن چیزی است که مارتین هایدگر بر آن تاکید دارد. آشوبی که لحظه به لحظه در کار کشف عالم خویش است.

گالری ترانه باران تا ۱۵ تیر ماه پذیرای بازدیدکنندگاه از نمایشگاه نقاشیخط جعفر سروی همپا است و علاقه مندان می‌توتنند در روزهای یاد شده و از ساعت ۱۵ تا ۱۷، به نشانی تهران، ر خیابان شریعتی، خیابات شریفی منش، نبش کوچه لادن، پلاک ۲۷، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ یک = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>