عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشیخط”بهانه های رنگین”

نمایشگاه نقاشیخط”بهانه های رنگین”

۲۹

بهمن

۹۲

نمایشگاه نقاشیخط”بهانه های رنگین”

نمایشگاه نقاشیخط ربابه حسین پور تحت عنوان”بهانه‌های رنگین” از روز جمعه (۲۵ بهمن ماه) در گالری دی بازگشایی شد.

در نمایشگاه نقاشیخط ربابه حسین پور ۱۳ اثر با تکنیک ترکیب مواد به نمایش در آمده است که در این آثار از اشعار مولانا استفاده شده است.

حسین پور درباره آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه نقاشیخطش گفته:

متن کارها از اشعار مولانا انتخاب شده‌اند؛ شاعری که شعرها و زندگی‌اش از علایق من در دنیای ادبیات هستند و دوست داشتم نمایشگاهی با موضوع شعرهای مولانا کار کنم. پس از چند ماه تحقیق درباره اشعار مولانا، چند شعر را از دیوان شمس انتخاب کردم. سعی کردم حال و هوای تابلوها با شوریدگی و ویژگی‌های خاص شعرهای مولانا تناسب داشته باشند؛ به همین دلیل از رنگ‌ها و بافت‌هایی استفاده کردم که این ویژگی‌ها را به مخاطب نشان بدهد.

نمایشگاه-نقاشیخط بهانه‌های رنگین

حسین پور در ادامه افزود:

 شعر مولانا به گونه‌ای است که در یک قالب خاص نمی‌گنجد. بنابراین بر خلاف سابقه‌ام در نوشتن خط نستعلیق، از خط شکسته نستعلیق برای این نمایشگاه استفاده کردم. در شعرهای مولانا حزن و اندوه نیست و بیشتر آن‌ها سرشار از شادمانی و شوریدگی هستند، برای همین از رنگ‌های شاد استفاده کرده‌ام؛ خط‌‌های به کار رفته در کارها قابلیت خوانده شدن دارند. من معتقدم خط اساس نقاشی‌خط است و باید آن را مبنا قرار دهیم تا به یک زیبایی بصری برسیم. اگر قرار باشد در نقاشی‌خط تنها به فرم و رنگ توجه شود، پس نقش خوشنویسی در این هنر چیست؟ آنچه که در این هنر مورد استقبال دنیا قرار گرفته سنت و قدمت خوشنویسی اصیل ایرانی و همنشینی آن با فرم و رنگ است.

گالری دی تا روز یک شنبه(۴ اسفند ماه) پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشیخط ربابه حسین پور خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند در ساعات ۱۶ تا ۱۹ به آدرس تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، خیابان عاطفی، شماره ۱۳۰،مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>