عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشیخط “دو حرف”

نمایشگاه نقاشیخط “دو حرف”

۲۹

بهمن

۹۲

نمایشگاه نقاشیخط “دو حرف”

نمایشگاه نقاشیخط فرناز جهان بین تحت عنوان”دو حرف” از روز جمعه(۲۵ بهمن ماه) در گالری جرجانی بازگشایی شده است.

نمایشگاه نقاشیخط

در نمایشگاه نقاشیخط فرناز جهان بین،۷ اثر انتزاعی با تکنیک اکرلیک به نمایش درآمده است که تکرار دو حرف”الف” و “ب” به طور مداوم و نمادین از جمله ویژگی‌های این آثار است.

گفته‌های فرناز جهان بین را درباره آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه نقاشیخط”دو حرف” می‌خوانیم:

در واقع تابلوها نوعی نقاشی انتزاعی و آبستره هستند که حروف الفبا به عنوان یک عامل در آن‌ها به کار رفته است. این دو حرف به عنوان سمبلی برای ارتباط کلامی و نوشتاری در کارها به کار رفته‌اند.  حروف در تابلوها به یکدیگر نچسبیده‌اند و کلمه خاصی را نمی‌سازند، اما در عین حال اگر در کنار هم قرار بگیرند می‌توانند معانی مختلفی را به همراه داشته باشند. شاید در پروژه‌های بعدی‌ام از کلام استفاده کنم، اما حروف در این نمایشگاه تنها جنبه سمبلیک دارند.

نمایشگاه-نقاشیخط"دو حرف"

این هنرمند ادامه داد:

من در کارهایم دنبال فرم و تکنیک و زیبایی‌شناسی نبودم، بلکه بیشتر دنبال یک ترکیب‌بندی با مفهوم اکسپرسیونیسم بودم. دوست داشتم حالت انتزاعی نقاشی‌ها حفظ شود. معتقدم هنرمندان در عصر حاضر باید به دنبال فرهنگ سازی و بالا بردن دید مردم به هنر باشند. به نظرم دوره خوشنویسی صرف گذشته است و باید به دنبال شکستن قواعد و قالب‌های سنتی بود تا بتوان با دید جدید و آزادانه از هنر لذت برد…..

گالری جرجانی تا روز دوشنبه(۵ اسفند ماه) پذیرای بازدیدکنندگان از نمایشگاه نقاشیخط”دو حرف” خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند در ساعات:۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به آدرس تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک‌وی، کوچه خیام، شماره ۴، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>