عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشیخط”زنده”

نمایشگاه نقاشیخط”زنده”

۲۹

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه نقاشیخط”زنده”

نمایشگاه نقاشیخط محمود زنده رودی (زنده) از روز جمعه (۲ خرداد ماه) در گالری ساربان بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشیخط زنده

این نمایشگاه نقاشیخط دومین نمایشگاه زنده رودی در ایران است که پس از حدود ۴۰ سال برگزار می‌شود و در آن ۲۵ اثر نقاشیخط را با تکنیک خمیر کاغذ، کلاژ و اکرلیک در اندازه‌های متفاوت شاهد خواهیم بود.

زنده رودی درباره آثار ارائه شده برای این نمایشگاه نقاشیخط گفته است:

بخشی از آثاری که در این نمایشگاه به نمایش می‌گذارم؛ در سال ۲۰۰۴ و باقی در سال‌های اخیر خلق شده‌اند و وجه تمایز این مجموعه با آثار دیگرم در این است که خط در این مجموعه جایگاه ویژه‌ای دارد، هرچند که من خودم را خوشنویس و یا هنرمندی که تمرکزش را روی نقاشی خط گذاشته نمی‌دانم و اتفاقا خط خوبی هم ندارم.

نمایشگاه-نقاشیخط محمود زنده رودی

محمود زنده‌رودی سال هاست که نقاشی می‌کند، اما به سبب دوری از ایران نامش برای بسیاری ناآشناست. او بیش از ۲۰ نمایشگاه در سراسر دنیا برپا کرده و با تکنیک ویژه‌ای که در حرفه هنری‌اش به کار می‌گیرد سبک نوینی در نقاشی و مجسمه‌سازی به وجود آورد که در اروپا و آمریکا شناخته شده است. او برای خلق بخش عمده آثارش از خمیر کاغذ دست‌سازی که از روزنامه‌های باطله می‌سازد استفاده می‌کند که این خمیر در اروپا به نام زنده مشهور شده است.

گالری ساربان تا ۱۲ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشیخط محمود زنده رودی است و علاقه مندان همه روزه (جز سه شنبه ها) می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی(مهناز)،کوچه مهماندوست،شماره ۸، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = پانزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>