عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشیخط نا کجا آباد

نمایشگاه نقاشیخط نا کجا آباد

۱۶

مهر

۹۲

نمایشگاه نقاشیخط نا کجا آباد

نمایشگاه نقاشیخط محمد سعید نقاشیان تحت عنوان ناکجاآباد از روز جمعه ۱۹ مهر ماه ۹۲ در گالری ساربان بازگشایی خواهد شد .

درباره نمایشگاه نقاشیخط

در نمایشگاه نقاشیخط ناکجاآباد محمد سعید نقاشیان، مجموعه‌ای از آثار این هنرمند با مفاهیم عرفانی به صورت نمادین به نمایش در می‌آید که در این آثار به پرواز و مفهوم سمبولیک آن و جایگاهش در ادبیات عرفانی فارسی توجه شده که پرواز، درواقع  نمادی از پرواز و سیر روح انسان در ناکجاآباد است.

بزرگانی چون غزالی، ابن سینا، شیخ اشراق(سهروردی)، به خصوص عطار نیشابوری در منطق الطیر بسیار به پرواز و مفهوم نمادین آن اشاره داشته اند.

نقاشیان در نمایشگاه نقاشیخط خود، آثاری در قالب نقاشی، خوشنویسی و نیز در هم آمیختگی این دو هنر به عنوان نقاشیخط ارائه کرده است.

نمایشگاه نقاشیخط فوق بیست و یکمین نمایشگاه نقاشیان است و پیش از این نمایشگاه‌های متعددی در داخل و خارج از ایران برگزار کرده است.

محمد سعید نقاشیان

محمد سعید نقاشیان در سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد، وی دانش آموخته رشته گرافیک در دانشگاه سوره تهران است. نقاشیان از شاگردان استاد حمید عجمی مبدع خوشنویسی معلی است. خط معلی در واقع خطی است قائم به ذات که تمام حروف آن مجزا از دیگر حروف است و از بارزترین نمونه‌هایش خط کوفی است.

افتخارات

۱۳۸۹: اثر برگزیده در سومین جشنواره تجربی هنر‌های تجسمی

۱۳۸۹: اثر برگزیده جشنواره پوستر‌های عاشورایی در بخش کتیبه

۱۳۸۴-۱۳۸۵: نفر دوم و سوم خوشنویسی مکتب معلی

۱۳۸۳: نفر برگزیده هنر مفهومی نمایشگاه بین المللی قرآن

و …

گالری ساربان تا روز ۲۹ مهر ماه، به جز سه شنبه‌ها در ساعات ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشیخط ناکجاآباد خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند به آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، پلاک، ۸ مراجعه نمایند.

تلفن: ۸۸۵۰۴۲۲۶

       نمایشگاه-نقاشیخط نقاشیان

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>