عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشیخط “نیمی من و نیمی او”

نمایشگاه نقاشیخط “نیمی من و نیمی او”

۱۶

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه نقاشیخط “نیمی من و نیمی او”

نمایشگاه نقاشیخط محمدرضا جوادی نسب به نام”نیمی من و نیمی او” از روز جمعه(۱۲ اردیبهشت ماه) در گالری پنجره بازگشایی شده است.

نمایشگاه نقاشیخط “نیمی من و نیمی او”

در نمایشگاه نقاشی محمدرضا جوادی آثاری با بهره گیری از اشعار عرفانی و استفاده از بوم مدور ارائه شده است و ابعاد این آثار در اندازه استاندارد دف با قطر ۴۰ سانتی متر تا ۱۲۰ است.

محمدرضا جوادی نسب درباره نام نمایشگاه گفته:

نام نمایشگاه سطری از یکی از شعرهای من است و اتفاقی که در این نمایشگاه می‌افتد این است که برای نخستین بار من از فرم دایره برای خلق آثارم بهره برده ام. من سال هاست که ساز دف می‌زنم این بار به خاطر علاقه شخصی‌ام به نقاشی خط و موسیقی سنتی تصمیم گرفتم که از فرم دف برای خلق آثارم بهره ببرم.

 فرم دایره یکی از کامل‌ترین فرم‌هایی است که در طبیعت و حتی ماورا با آن مواجه هستیم این فرم در فرهنگ‌های متعددی بار معنایی خاصی دارد که در بیشتر فرهنگ‌ها بار معنایی او چرخه کامل، چرخه آفرینش و نوعی بی نهایتی را در خود دارد.

نمایشگاه-نقاشیخط نیمی من و نیمی او

وی در ادامه افزود:

برای ساختن بوم‌های این مجموعه از متریالی که در ساخت بدنه دف به کار برده می‌شود استفاده کرده‌ام و بعد روی این بدنه؛ پوسته‌ای از جنس پارچه کشیده ام.

 در میان فرم‌های موجود تاکنون هنرمندان نقاشی خط از فرم مربع و مستطیل بهره گرفته‌اند که این دو فرم در عین تکامل محدودیت‌هایی هم دارند اما در فرم دایره واقعا به نوعی می‌توان به خوبی از امکانات فرم حروف بهره گرفت.

 گالری پنجره تا ۲۰ اردیبهشت ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشیخط نیمی من و نیمی او خواهد بود و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند به نشانی تهران، خیابان ظفر، انتهای فرید افشار، بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک ۲۹ طبقه دوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش − = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>