عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”تی بگ”

نمایشگاه نقاشی”تی بگ”

۲۰

فروردین

۹۳

نمایشگاه نقاشی”تی بگ”

نمایشگاه نقاشی هانی نجم تحت عنوان”تی بگ”، ۲۹ فروردین ماه در گالری هفتان بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشی”تی بگ”

درباره هانی نجم گفته شده:

هانی نجم دانش آموخته‌ای است که دانشش را کنار گذاشته و نقاشی می‌کند وآثارش را می‌توان در زمره هنرمندان غریزی (Art Brut) طیقه بندی کرد، چرا که برخوردش را با هنر آگاهانه به نا‌آگاهی می‌کشاند وبه غریزه‌اش بیشتر از دانشش اعتماد می‌کند.

همچنین در یادداشتی درباره نمایشگاه نقاشی تی بگ آمده است:

“اول از دیواره غار‌ها شروع شدوتا امروز هم ادامه پیدا کرده است، حساسیت هنرمندانه انسان. انسانهایی که می‌بینندو دید‌هاشان را ثبت می‌کنند و به این موجودات حساس هنرمند می‌گوییم.”

این هنرمندان خود به دو دسته شده‌اند. کسانی که هنر فقط حرفه و شغلشان است و مثل هر انسان شاغل دیگری هر روز به سرکار خود می‌رود و سر ساعت هم دست از کار می‌کشد ومی شود فرد عادی اجتماع و مشکلات و حساسیت‌هایش فرق زیادی با سایر افراد پبرامونش ندارد، اما دسته دوم هنرمندانی هستند که زندگیشان را هم بخشی از اثرهنریشان می‌بینند و از هیچ لحظه‌ای از دیدن و شنیدن اطرافشان بی‌تفاوت نمی‌گذرند و در حال دریافت وتحلیل پیرامونشان هستند و ثبت و ظبط آن‌ها و برون فکنی این دریافت‌ها به شکل اثر هنری.+

نمایشگاه-نقاشی تی بگ

هانی نجم از این دسته هنرمندان است. او در هیج لحظه از زندگی‌اش از اطرافش غافل نیست. هر شیی را که می‌بیند در آن خودش و پیرامونش را جستجو می‌کند و آن را دیواری می‌یابد که عقاید تصوری‌اش را روی آن ثبت کند. او حتی از چای کیسه‌ای بی‌ارزش مصرف شده هم نمی‌گذرد و به بازیافتی هنرمندانه از آن می‌رسد و روی آن‌ها نقاشی می‌کند و فردی یا حیوانی را روی آن ثبت می‌کند تا زندگی دوباره‌ای به آن کیسه چای بدهد و فرصت دوباره‌ای برای دوباره زیستن اشیا محیا کند، بهانه‌اش هم آدم‌ها و موجوداتی هستند که ذهنش را پر کرده‌اند واو آن‌ها را هماننده‌مان هنرمند اولیه غارهای لاسکو وآلتامیرا که موجودات و وقایع اطرافش را روی دیوارغار ثبت کردو پیامش را به ما رساند، ثبت می‌کند.

گالری هفتان تا سوم اردیبهشت ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشی هانی نجم خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند برای بازدید به نشانی تهران، میدان ۷تیر،خیابان بهار شیراز،خیابان سلیمان خاطر،کوچه ابرار غربی واقع، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = چهارده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>