عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”خواب سرد”

نمایشگاه نقاشی”خواب سرد”

۱۱

خرداد

۹۳

نمایشگاه نقاشی”خواب سرد”

نمایشگاه نقاشی محسن حسینمردی با عنوان “خواب سرد” از روز جمعه (۹ خرداد ماه) در گالری الهه بازگشایی شد.

نمایشگاه نقاشی”خواب سرد”

حسینمردی در نمایشگاه نقاشی‌اش آثاری وهم آلود و پر از راز و رمز را به نمایش گذاشته است، آثاری که”انسان” در آن نقش بارزی دارد .

پیکره‌های این مجموعه گاهی تنها سایه‌ای از یک انسان‌اند و‌گاه سیرت و ماهیتی دیگرگون از انسان را پیش رو می‌گذارند. او انسان‌هایی تکه پاره و مسخ شده را به نمایش می‌گذارد که آنچه به انسانیت نزدیکشان می‌کند تلاش برای جستجوی هویت واقعیشان در موقعیتی است.

حسینمردی سعی دارد نوعی نارضایتی از موقعیت”انسان”هایش را در این آثار نشان دهد و می‌توان گفت مناسبات ساختاری و تصویری آثارش بر بی سرانجامی تأکید می‌کنند.

نمایشگاه-نقاشی خواب سرد

یادداشت حسینمردی درباره نمایشگاه نقاشی”خواب سرد”:

به نظرم پیدا کردن نسخه‌ای که بتوان با آن به انسانیت مطلوب بازگشت کاری بسیار سخت و شاید دست نیافتنی باشد. این موضوع دغدغه همیشگی من در تمام لحظات بوده است و این تصاویر پاسخی شخصی به این پرسش است که اگرچه هر روز تکه تکه می‌شوم، تغییر می‌کنم یا تغییر داده می‌شوم، و یا در موقعیت‌های سخت و پیچیده قرار می‌گیرم اما به دشواری وضعیت خود آگاهم و سعی می‌کنم پرسشگر انسانیت باشم و یا دست‌کم به آن عادت نکنم.

خواب دنیای رمزآلودی است که رویا‌ها، ترس‌ها و دغدغه‌های دنیای بیرونی بی‌پرده در آن تجلی پیدا می‌کند. از این رو من نیزبرای خلق آثارم از الگوهای ذهنی استفاده می‌کنم و در حین انجام کار همچون خواب‌هایم، سوژه‌هایم بار‌ها و بار‌ها تغییر می‌یابند تا با موقعیت پیش آمده روبرو شوند و مطلوب‌ترین فرم را پیدا کنند.

گالری الهه تا ۱۹ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشی”خواب سرد” است و علاقه مندان می‌توانند برای بازدید به نشانی تهران،خیابان آفریقا، انتهای خیابان گلفام، سمت راست، بن بست امینی، پلاک ۳، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = یازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>